Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Muzyka Chopina znów rozbrzmiała w drawskim parku

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Już drugi raz został zorganizowany koncert muzyki Chopina w Drawsku Pomorskim. W sobotę 4 lipca Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaprosił do parku Chopina na spotkanie z muzyką jednego z najważniejszych polskich kompozytorów.

Koncert odbył się przy pomniku Fryderyka, który został odsłonięty w 2019 roku.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wspaniałej muzyki naszego narodowego artysty w wykonaniu maestro Jacka Kortusa, wybitnego pianisty i laureata wielu nagród. To miejsce, przy pomniku Fryderyka Chopina , stworzonego przez rzeźbiarkę Annę Kluzę jest doskonałą przestrzenią do takiej muzyki – powiedziała na powitanie Jolanta Pluto –Prądzyńska Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Przez ponad godzinę można było podziwiać wirtuozerię artysty Jacka Kortusa, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych konkursach i festiwalach pianistycznych.

Artysta na swoim koncie ma  m.in. “Grand Prix” na IX Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Antoninie  czy I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku.W 2003 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Stefana Seilera w Kitzingen.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej