Pan Jarosław Leszczełowski prelegentem Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”

  • Napisane przez  DSI
Pan Jarosław Leszczełowski prelegentem Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”

II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbywać się będzie w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, to przede wszystkim wykłady poświęcone historii, tajemnicom, skarbom, sensacjom i zbrodniom XVII, XIX i XX wieku. Wystąpi tam 32 prelegentów, a wśród nich Jarosław Leszczełowski.

W gronie prelegentów znalazło się też kilkunastu pisarzy. Na festiwalu oprócz Pana Jarka wystąpi m.in. Joanna Lamparska, dziennikarka i podróżniczka, Dr Robert J. Kudelski, badacz i autor publikacji poświęconych eksploracji oraz stratom wojennym w zakresie dóbr materialnych i zbiorów sztuki. Dr hab. Ewa Syska czy dr hab. Ewa Syska.

Nasze zaproszenie na Festiwal przyjął też Jarosław Leszczełowski, od kilkunastu lat zajmujący się historią ziem drawskiej i wałeckiej. Autor dwudziestu pięciu książek o dziejach tego regionu. Wśród tych publikacji ważne miejsce zajmuje tetralogia dziejów rodzinnego Złocieńca oraz trylogia o historii Mirosławca – piszą o naszym regionaliście organizatorzy.

Jarosław Leszczełowski podczas festiwalu zaprezentuje wykład „Historia i tajemnice Ordensburga nad Krosinem”.

Jarosław Leszczełowski nie jest zawodowym historykiem, a badanie dziejów regionalnych stanowi jego życiową pasję. Z zawodu jest informatykiem i pracuje obecnie w Trójmieście jako szef  IT w dużej firmie. W 2012 r., po trzydziestu latach, powrócił w swoje rodzinne strony i zamieszkał w Stawnie koło Złocieńca. W pracy pisarskiej i wydawniczej wspierają go nieodmiennie żona Alicja oraz dzieci: Paulina i Maciek.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto