Policja: Akcja „Znicz 2019” trwa, najtragiczniejszy wypadek w powiecie drawskim

  • Napisane przez  DSI za KWP Szczecin
Policja: Akcja „Znicz 2019” trwa, najtragiczniejszy wypadek w powiecie drawskim

Policjanci z Zachodniopomorskiej Komendy Policji informują o przebiegu tegorocznej akcji „Znicz”. Działania w tym roku trwać będą przez 4 dni. Akcja rozpoczęła się 31 października i trwać będzie nieprzerwanie do niedzieli 3 listopada br.

Od początku policyjnej akcji Znicz 2019 do dzisiejszych godzin porannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których osoba poniosła śmierć, a zostało rannych. Porównując analogiczny okres zeszłorocznej policyjnej akcji, w okresie od 31.10.2018- 01.11.2018r. odnotowaliśmy wypadków, w których 10 osób zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 31 października br. w powiecie drawskim. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż w miejscowości Złocieniec 82 letnia piesza została potrącona przez kierującego Fordem Transt. Seniorka odniosła obrażenia ciała i przewieziona została do szpitala. Następnego dnia lekarz ze szpitala poinformował o jej śmierci. Policjanci z Komendy w Drawsku Pomorskim ustalają świadków tego zdarzenia oraz okoliczności wypadku

Niestety pomimo apeli, podczas dwóch pierwszych dni policyjnej akcji Znicz na naszych drogach zatrzymano ponad 16 nietrzeźwych kierujących i 4 po użyciu alkoholu. W ubiegłym roku, w antologicznym okresie zatrzymano na zachodniopomorskich drogach również 16 nietrzeźwych i 3 po użyciu alkoholu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto