Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ma nowego dyrektora

  • Napisane przez  DSI
Fot. Janusz Garbacz Fot. Janusz Garbacz

Od 1 listopada Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim zarządzany będzie przez nowego dyrektora

Przypomnijmy, że dotychczasowym dyrektorem był Tomasz Bukowski. Jednak z uwagi na jego stan zdrowia ośrodkiem zarządzała zastępca Aneta Olszacka. Kilka miesięcy po zmianie Burmistrza Kalisza Pomorskiego Pani Aneta postanowiła złożyć wypowiedzenie, a jej praca na rzecz kultury w Kaliszu Pomorskim trwała do końca października.

Od dzisiaj pełnienie obowiązków Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kalisz Pomorskim realizuje Małgorzata Dziadek.

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ma nowego dyrektora
Małgorzata Dziadek w Bibliotece. Fot. MGOK

Burmistrz Kalisza Pomorskiego powierzył obowiązki zarządzeniem powołując się na art. 16a ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Oznacza to, że do czasu powołania dyrektora wyłonionego w trybie pozostałych przepisów (np. konkurs) może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobie na okres nie dłuższy niż do końca sezonu artystycznego następującego po sezonie, w trakcie którego dyrektor został odwołany albo akt jego powołania wygasł – w przypadku instytucji artystycznej oraz na okres nie dłuższy niż rok – w przypadku instytucji kultury innej niż instytucja artystyczna.

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ma nowego dyrektora

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto