Drawski ratusz uruchamia usługę powiadomień SMS - już możesz zapisać się na listę

  • Napisane przez  DSI
Drawski ratusz uruchamia usługę powiadomień SMS - już możesz zapisać się na listę

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim wprowadza nową formę kontaktu ratusza z mieszkańcami gminy. ALERT SMS Gmina – bo tak nazywa się usługa ma na celu wprowadzenie szybkiej formy komunikacji w postaci SMSów wysłanych przez władze gminy do mieszkańców. Mieszkaniec gminy, który poda w formularzu dostępnym na tronie www.sms.drawsko.pl swój numer telefonu będzie otrzymywał smsy wysyłane przez drawski ratusz. Numer telefonu nie będzie udostępniany innym podmiotom. System SMS ma na celu możliwość szybkiego i masowego powiadamiania mieszkańców o występujących zagrożeniach, o ważnych informacjach przekazywanych przez władze gminy, o wydarzeniach czy zaproszeniach.

Mieszkaniec, który zapisze swój numer do bazy wysyłkowej w chwili otrzymania SMSa od gminy zobaczy na swoim telefonie, nie numer telefonu nadawcy – a jedynie informację ALERT GMINA i treść przesłanej wiadomości. Na takiego smsa nie ma możliwości odpisania.

Aby dodać swój numer do bazy wysyłkowej należy wejść na stronę www.sms.drawsko.pl podać swój numer, wybrać miejsce zamieszkania, zaznaczyć dwa pola i kliknąć na przycisk DALEJ. Na kolejnej stronie należy podać kod autoryzacji, który system wyśle na numer podany w formularzu. Po wpisaniu odpowiedniego kodu numer telefonu zostaje wpisany do bazy.

Ewentualne uwagi co do działania systemu prosimy kierować bezpośrednio do pracowników Referatu Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 41, pokój 206) bądź pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto