Dni Drawska 2019 - zdjęcia, filmy i relacja

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Miniony weekend na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Drawska Pomorskiego, mieszkańców regionu, a także organizatorów Dni Drawska Pomorskiego. W dniach 5-7 lipca trwało święto miasta. W Parku Chopina zorganizowane zostały wydarzenia kulturalne, koncerty, strefy animacji dla dzieci i dorosłych, nie zabrakło wydarzeń sportowych i koncernów gwiazd. Było również wesołe miasteczko, dmuchańce oraz bogata oferta gastronomiczna. Przez trzy dni organizatorzy zmagali się z aurą pogodową, ale na szczęście w najważniejszych momentach pogoda dopisała i deszczowe chmury ominęły Drawsko Pomorskie.

Dni Drawska Pomorskiego rozpoczęły się w piątek (5 lipca) się od zabawy Splash of colors, czyli zbiorowego wyrzucania woreczków z kolorami holi i zabawy nimi w rytm muzyki. W piątkowe popołudnie na terenie parku pojawili się dziennikarze Radia Eska i patrol ESKA SUMMER CITY, którzy przeprowadzili zabawy z mieszkańcami oraz bezpośrednie relacje na antenie radiowej ESKI a także radia WAWA. Równolegle na scenie koncertowej trwały przedstawienia dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

W piątkowy wieczór na scenie zaprezentowały się zespoły z muzyką dicso polo. Na scenie wystąpili Blue Angels, Baflo oraz Luka Rossi. O godz. 21.00 drawska publiczność miała okazję zobaczyć spektakl „ŚWIATŁOOGIEŃ – czyli pokazy LED &FIRESHOW”.

Tuż po tym występie na scenie wystąpił zespół After Party. To nie był koniec atrakcji tej nocy. Każdy kto miał siłę i ochotę pozostać na dyskotece pod gwiazdami. 

W sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Drawska Pomorskiego mogli korzystać z przygotowanych atrakcji i stref animacji. Działało również wesołe miasteczko, które chętnie było odwiedzane nie tylko przez najmłodszych mieszkańców, ale również przez osoby dorosłe.

Po godzinie 15-tej rozpoczęły się wcześniej zaplanowane wydarzenia. Na scenie zaprezentował się teatr dla dzieci, a na boisku Orlik rozegrany został turniej wymiataczy. Do turnieju przystąpiło pięć drużyn. Zawodnicy każdej z drużyn rywalizowali na specjalnie przygotowanym torze. Była ścianka wspinaczkowa, były ogromne dmuchane kule, a także konkurencje na sprzętach sprawnościowych. Jednak najbardziej widowiskowa okazała się konkurencja w której zawodnicy walczyli w basenie. W wyniku rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła grupa łowczych, która dumnie prezentowała barwy koła łowieckiego „DZIK”. Panowie otrzymali statuetkę oraz nagrodę finansową. Łączna pula nagród ufundowana przez drawski ośrodek kultury wyniosła 5 000 zł.

W sobotni wieczór na scenie wystąpił również Robert Rozmus, który zaprezentował program artystyczny połączony z promocją mleka Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu.

O godz. 20-stej na scenę wyszedł Kabaret Ciach, a tuż po nim wystąpił Zespół Enej, który by gwiazdą tego wieczoru. Koncert Eneja zgromadził wyjątkowo liczną publiczność w drawskim parku. Również tej nocy zorganizowana została dyskoteka pod gwiazdami iw rym najlepszych światowych przebojów

Niedzielne przedpołudnie było czasem odpoczynku dla mieszkańców, ale nie dla organizatorów Dni Drawska. Organizatorzy od wczesnych godzin przedpołudniowych zajęli się przygotowaniem kolejnego wydarzenia w zupełnie odmiennym klimacie niż przez dwa poprzednie dni.

W niedzielne popołudnie w parku im. Fryderyka Chopina zabrzmiały „na żywo” dźwięki muzyki najsłynniejszego z polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina. Na fortepianie koncertowym mazurki, polonezy i etiudy Chopina zagrał pianista Sławomir Wilk. Koncert był połączony z odsłonięciem popiersia Fryderyka Chopina.

Organizatorem Dni Drawska Pomorskiego był Burmistrz Drawska Pomorskiego wraz Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim. Wsparcia w zakresie organizacji udzielił również Powiat Drawski, a także Zakład Usług Komunalnych.

Dodatkowe informacje

  • Film:

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej