Nowa burmistrz Strasburga z wizytą w Drawsku Pomorskim

Nowa burmistrz Strasburga z wizytą w Drawsku Pomorskim

W minioną sobotę 25 maja w gminie Drawsko Pomorskie przebywała delegacja uczniów z partnerskiego miasta Strasburg. Uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz Burmistrz Strasburga Heike Hammermeister – Freise. Grupa przyjechała do Mielenka Drawskiego, gdzie wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z uczniami ze szkoły podstawowej z Mielenka Drawskiego. W tym dniu w Mielenku Drawskim odbywał się festyn rodzinny podczas którego zorganizowane zostały zabawy, stoiska edukacyjne, konkurencje sportowe oraz wystąpiła grupa cyrkowa.

W spotkani w Mielenku Drawskim wziął udział Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński oraz Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusz Kabat. Była to dobra okazja do wzajemnego poznania włodarzy obu miast. W czasie rozmów pomiędzy burmistrzami  partnerskich miast ustalono kierunki dalszej współpracy. Szczególny nacisk położony zostanie na działania związane z dwustronnymi wymianami młodzieży.

Na zaproszenie burmistrza Drawska Pomorskiego grupa zwiedzała również miasto oraz zapoznała się z wystawą w izbie muzealnej, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące pobyt niemieckich gości. 

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej