Wybory uzupełniające: Andrzej Tylka radnym w okręgu wyborczym nr 1 w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Andrzej Tylka, Fot. DSI, Archiwum Andrzej Tylka, Fot. DSI, Archiwum

Ostatni okręg wyborczy do Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim został obsadzony. Radnym w okręgu nr 1 będzie Andrzej Tylka.

Przypomnijmy, że w tym okręgu w wyborach samorządowych 2018 wygrał Krzysztof Czerwiński, który obecnie zajmuje stanowisko Burmistrza Drawska Pomorskiego. Pozostali kandydaci nie stanęli do ponownych wyborów.

Jak poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Drawsku Pomorskim nastąpi obsadzenie mandatu radnego w wyborach uzupełniających bez głosowania w okręgu numer 1.

„ W okręgu wyborczym nr 1 utworzonym dla wyboru Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim, które dotyczyły obsadzenia 1 mandatu, Miejska Komisja  wyborcza zarejestrowała 1 kandydata na radnego. „ – podaje komisja.

W obwieszczeniu czytamy, że: W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych…. w okręgu wyborczym nr 1 głosowania nie przeprowadza się, a za wybranego uznaje się kandydata Andrzeja Tylkę.

Andrzej Tylka  w poprzednich latach sprawował już funkcję radnego w Radzie Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Andrzej Tylka ma 42 lata i jest mieszkańcem Drawska Pomorskiego. Startował z komitetu KWW ZDR. Był również kandydatem na Burmistrza Drawska Pomorskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Jest nauczycielem w SP nr 2 oraz trenerem Karate.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto