Gdańszczanie żegnają swojego prezydenta, a w naszym powiecie też będą organizowane uroczystości

  • Napisane przez  DSI
14 stycznia wieczorem mieszkańcy w Złocieńcu, dzień po finale WOŚP postanowili się spotkać i pożegnać samorządowca. Fot. Sebastian Kuropatnicki 14 stycznia wieczorem mieszkańcy w Złocieńcu, dzień po finale WOŚP postanowili się spotkać i pożegnać samorządowca. Fot. Sebastian Kuropatnicki

Trumna z ciałem Pawła Adamowicza została wystawiona w Europejskim Centrum Spotkań po południu, 17 stycznia. Przez całą dobę, do godz. 17 w piątek (18 stycznia), również w nocy, można oddawać hołd zamordowanemu prezydentowi miasta.

Także w miejscowościach naszego powiatu mieszkańcy organizują się aby pożegnać zamordowanego prezydenta Gdańska.

Jak informuje parafia w Kaliszu Pomorskim w sobotę, 19 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Kaliszu Pomorskim odbędzie się Msza Św. w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  

Także w Drawsku Pomorskim organizowane jest spotkanie. Waldemar Rogal na swoim profilu poinformował, że spotkanie w Drawsku Pomorskim planowane jest w niedzielę 20 stycznia o godz. 20.00 na placu Leopolda Kuczerawego. Proszę wziąć ze sobą znicze – zawiadamia redaktor.

Strony urzędów już w trybie żałobnym. A flagi w miastach opuszczane do połowy.

Strony urzędów już w trybie żałobnym
drawsko.pl

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska –Prezydenta RP Andrzej Duda wydał rozporządzenie

W środę Prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Rozporządzenie Prezydenta RP zostało w czwartek kontrasygnowane przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Rozporządzenie w sprawie żałoby zostało dziś podpisane przez Prezydenta i wysłane do Dziennika Ustaw.

 Zgodnie z rozporządzeniem żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny z ciałem Prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00.

W czasie żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

Prezydent RP weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto