Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi 2018

  • Napisane przez  por. Dorota Zwolańska
Fot. por. Dorota Zwolańska Fot. por. Dorota Zwolańska

Po raz kolejny smoki zagościły na wodach jeziora Siecino. W dniu 16.06.2018 r. na wodach jeziora Siecino odbył się kolejny turniej w wyścigach smoczych łodzi. Zawodnicy walczyli o Puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW. 

Organizatorami wyścigów smoczych łodzi byli: Zakład Karny w Wierzchowie, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Terenowy w Wierzchowie, przy  wsparciu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.  

Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi 2018

Do udziału w turnieju zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących: Zakład Karny w Wierzchowie,  Areszt Śledczy w Koszalinie, Zakład Karny w Starem Bornem, Zakład Karny w Iławie, Zakład Karny w Potulicach, Zakład Karny w Malborku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz Strażacka Drużyna Smoczych Łodzi ze Złocieńca.

Wśród gości znaleźli się m.in. Dyrektor Aresztu Śledczego w Koszalinie mjr Daniel Mikołajczyk, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski,Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim  Maciej Rydzewski.

Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi 2018

Po zaciętej rywalizacji połączonej z dobrą zabawą, przyszedł czas na podsumowanie wyników i nagrodzenie zawodników. Puchary, medale, dyplomy i wyróżnienia wręczyli: Dyrektor Zakładu Karnego  w Wierzchowie ppłk Radosław Pewniak, Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Koszalinie Arkadiusz Urbański oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFi PW w Wierzchowie Jacek Młyński. 

  • Pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW zdobyła drużyna z Zakładu Karnego w Iławie.
  • Drugie miejsce zajęli gospodarze imprezy – drużyna z Zakładu Karnego w Wierzchowie.
  • Na trzecim miejscu zakończyła turniej drużyna uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego.
Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi 2018

Dalsze miejsca przypadły kolejno:

  • IV-  Strażacka Drużyna Smoczych Łodzi ze Złocieńca;
  • V -  drużyna z Zakładu Karnego w Potulicach;
  • VI - drużyna z Zakładu Karnego w Starem Bornem;
  • VII – ex aequo , drużyny z Zakładu Karnego w Malborku oraz Aresztu Śledczego w Koszalinie.

Dodatkowymi wyróżnieniami uhonorowano drużynę strażaków, za pomysłowość i  oryginalność strojów, zaś na miano najsympatyczniejszej drużyny uczciwie zapracowali sobie panowie z Zakładu Karnego w Potulicach. Jednogłośnie zostali okrzyknięci mistrzami dobrej zabawy i wspaniałego dopingowania. 

Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi 2018

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom:  firmie PZU S.A.,  Kancelarii Brokerskiej King-Broker, Zarządowi Okręgowemu NSZZFIPW w Koszalinie , a także  Firmie Meble Negro.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto