Advertisement
AMAZON

Społecznicy zadziałają w powiecie drawskim!

  • Napisane przez  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Spotkanie w Drawsku Pomorskim Spotkanie w Drawsku Pomorskim

To był powrót do czasów młodości, wędrówki w nieznane i opowieści o tym jak życie wyglądało przed ponad 70 laty. Dzięki Programowi Społecznik mieszkańcy Drawska i okolic mieli okazję poznać historie i losy pierwszych powojennych mieszkańców powiatu. To tylko jeden z niezwykle udanych projektów jakie udało się zrealizować w ubiegłym roku dzięki inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku do społeczników w regionie trafi 3 mln zł, - Czas więc działać – mówił do mieszkańców Ryszard Mićko, członek Zarządu Województwa.

- Społecznik to taka pomocna dłoń. Chcemy, by mieszkańcy regionu mogli się integrować poprzez dzielenie swoimi pasjami czy marzeniami. Wiele cennych inicjatyw zasługuje by się nimi dzielić – powiedział do mieszkańców powiatu drawskiego członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.

Program Społecznik jest tak naprawdę odpowiedzią Województwa Zachodniopomorskiego na dotychczasową współpracę z organizacjami pozarządowymi, która pokazała, że należy wspierać również tych, którzy nie mają zarejestrowanych stowarzyszeń a posiadają fantastyczne pomysły.

Obok cieszących się olbrzymim zainteresowaniem w roku ubiegłym mikrodotacji (ponad 1000 wniosków), zostały również uruchomione tzw. inicjatywy obywatelskie. To innowacyjna forma budżetu obywatelskiego, gdzie wsparcie może wynieść nawet do 10 tys. zł. W tym przypadku, o tym do kogo ostatecznie trafią granty  zdecyduje głosowanie internetowe. Drugi nabór wniosków trwa do 21 maja, a trzeci rozpocznie się 4 czerwca i potrwa do 19 czerwca.

O wsparcie mogą się starać m.in. stowarzyszenia i fundacje, ale także osoby, które stworzą trzyosobową grupę inicjatywną i znajdą formalnego opiekuna w postaci organizacji pozarządowej.

- Program Społecznik ma tą niezwykłą zaletę, że pozwala ludziom się poznać. Dobra energia i dobre pomysły trafiają na dobrą glebę, dzięki której wyrastają wspaniałe inicjatywy. To niesamowite jak wiele uśmiechu i zaangażowania udaje się wyzwolić społecznikom – dodawał Mićko.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie http://karrsa.eu/program-spolecznik/, gdzie znajduje się m.in. generator wniosków, który usprawnia i ułatwia aplikowanie o środki.  Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., z którą można się skontaktować, pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także telefonicznie pod numerem: 94 341 63 30. Wszelkich informacji udzielają także lokalni animatorzy Programu: Paulina CzechowskaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel.: 660 175 270 oraz Marcin RynkiewiczTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
nr tel.: 660 239 373.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto