Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Relacja z obchodów Dni Czaplinka

  • Napisane przez  B. Wyciślak - CzOK
Tegoroczne obchody Dni Czaplinka przeszły już do historii lokalnej. Towarzyszyło im wiele imprez kulturalnych. Już w piątkowe, słoneczne południe na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Drawsko Gmina Czaplinek oraz Czaplinecki Ośrodek Kultury przygotowali dla dzieci, rodziców i opiekunów gry, zabawy i konkursy 
z nagrodami.
W oprawie wesołej muzyki dzieci i dorośli próbowali swoich sił m.in.: w skokach przez skakankę, zmaganiach z hula-hopem, konkurencjach sprawnościowych. Budowanie zamków z piasku było wspólną, rodzinną zabawą. 
Na plaży rozbrzmiewały również dźwięki bębnów afrykańskich, a osoby zainteresowane rytmami bębnów djembe mieli okazję do nauki gry na instrumentach. Kolorowe dmuchańce z „Fabryki Radości” stanowiły atrakcję 
dla obecnych na plaży dzieciaków. 
Punktem kulminacyjnym obchodów święta Czaplinka były sobotnie wydarzenia, ponieważ trwały od rana do późnych godzin nocnych. W części oficjalnej Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider przekazał na ręce Dyrektor CzOK Janiny Gąszcz symboliczny klucz do bram miasta oraz powitał zgromadzonych mieszkańców gminy, turystów i gości wśród, których były również delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich Grimmen i Marlow.
 
 
Na czaplineckim rynku tradycyjnie już odbył się Jarmark Solny – wystawcy, którzy przybyli oferowali najróżniejszy asortyment rzemieślniczy, artystyczny i gastronomiczny. Można było zakupić m.in. drewniane artykuły gospodarstwa domowego, kolorowe zabawki, ekologiczne wędliny, miody, domowe przetwory i swojski chleb, kosmetyki, wyroby twórców ludowych, watę cukrową itp. 
 
Szczególnie ważnym punktem programu dla zgromadzonej publiczności był 
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Biesiadnej o „Złotą Czaplę Czaplinka 2013”. W przeglądzie udział wzięło 15 zespołów. Biorąc pod uwagę główne przesłanie festiwalu, jego cele 
i założenia, w tym przede wszystkim popularyzację muzyki tanecznej, Jury w składzie: 
Iwona Gargas (przewodnicząca) oraz Jerzy Bogalecki i Marcin Gargała (członkowie), postanowiło przyznać wykonawcom następujące nagrody:
Nagrodę Specjalną (statuetkę i nagrodę finansową w kwocie 900 zł) za walory muzyczne 
dla zespołu „Czeremcha” z Wałcza – instruktor Grażyna Ustrzycka - Bochenek,
- I miejsce: „Złotą Czaplę Czaplinka 2013” oraz nagrodę finansową w kwocie 900 zł – zespół „Kalina z Kobylanki”, instr. Stanisław Robak,
- II miejsce: „Srebrną Czaplę Czaplinka 2013” oraz nagrodę finansową w kwocie 700 zł – zespół „Pomorzanki”- Dom Kultury Drawsko Pomorskie, instr. Lucyna Bokwa i Józef Zawadzki, 
- III miejsce: "Brązową Czaplę Czaplinka 2013” oraz nagrodę finansową w kwocie 500 zł – zespół „Radość” z Linowa - instruktor Regina Wiśniewska.
Wyróżnienie otrzymały następujące zespoły:  „CHABRY” z Wałcza,
„ZŁOTA JESIEŃ” z Dolic, „BORNEŃSKIE PODLOTKI” z Bornego Sulinowa, „NIETKOWIANKI” 
z Nietkowa oraz „DARSKOWIACY” ze Złocieńca.
 
GALERIA
 
Na utrudzonych zmaganiami festiwalowymi artystów czekała kawa, herbata, pączek oraz kiełbaska z grilla. Wspaniałą rozrywkę i zabawę dla naszych milusińskich zapewniła „Fabryka Radości”, dzięki której na Rynku Miejskim pojawiły się dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz basen z ogromnymi kulami.
Gdy ucichła muzyka biesiadna na rynku, dźwięki rocka, popu, przebojów włoskich i muzyki Krzysztofa Klenczona popłynęły z amfiteatru. Publiczność miała okazję bawić się i tańczyć podczas koncertu Malwiny Kusior, zespołu „Trzy Korony” oraz włoskiego wokalisty Thomasa Grotto. Wspaniałą niespodzianką dla publiczności okazał się występ mieszkańca Czaplinka pana Jana Subocza, który bardzo wzruszył wiele osób wśród publiczności.
W przerwie koncertów Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider wręczył Państwu Romanowi 
i Zenonie Roszczyk z Poznania nagrodę dla Najwierniejszych Turystów Gminy Czaplinek 2013. Taką samą nagrodę przyznano Mateuszowi Kicińskiemu również mieszkańcowi Poznania - 
w imieniu, którego grawerton odebrała Elżbieta Badek z Czaplinka.
W niedzielne popołudnie rynek naszego miasta ponownie się ożywił. Kilkudziesięciu motocyklistów na swych wspaniałych maszynach wjechało paradnie na teren Rynku 
w Czaplinku. Pracownicy CzOK serwowali kierowcom motocykli gorącą kiełbaskę z grilla.
Zgromadzeni miłośnicy jednośladów mogli obejrzeć lśniące maszyny.
Uroku całemu niedzielnemu wydarzeniu dodały występy „Jarzębinek” z Broczyna i Swojaków z „Mirosławca”.
 
W ramach czaplineckiego święta odbył się również Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czaplinka. Zmagania na szachownicach rozpoczęły się o godz. 10:00. Do sali widowiskowej Ośrodka Kultury, która była miejscem rozgrywek szachowych przybyło 45 uczestników.
W kategorii seniorów najlepszy okazał się Paweł Bęben z Trzcianki, który na swoim koncie zgromadził najwyższą ilość punktów, II miejsce zajął Marcin Steczek z Konina, III miejsce wywalczył Marek Olszewski z Bydgoszczy, IV miejsce Adam Ancuta z Piły. 
W kategorii juniorów kolejność przedstawiała się następująco:
I miejsce Jakub Kubiak z Gryfic, 
II miejsce Piotr Styliński z Kołobrzegu,
III miejsce Filip Łuczak z Koszalina.
Zwycięzcy turnieju w kategorii seniorów i juniorów otrzymali z rąk Burmistrza Czaplinka, odpowiednio do zasad określonych w regulaminie: pamiątkowe puchary, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe. Turniej sędziowali: Krzysztof Tynny i Krzysztof Parzuchowski.
Tegoroczne Dni Czaplinka upłynęły w wyjątkowej atmosferze, dwudniowe atrakcje miały służyć przede wszystkim integracji rodzinnej i sąsiedzkiej. Mamy nadzieję, że tak właśnie było.
Organizatorzy: Gmina Czaplinek oraz Czaplinecki Ośrodek Kultury składają podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia w naszym malowniczym Czaplinku.
 
GALERIA
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej