Intermarche Drawsko


„Manekiny” -spektakl wzruszeń grupy teatralnej „Klepsydra”

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
„Manekiny” -spektakl wzruszeń grupy teatralnej „Klepsydra”

Trudno było pozostać obojętnym wobec ładunku emocji zaprezentowanym 25. maja przez grupę teatralną „Klepsydra” na spektaklu pt. „Manekiny”. Młodzi aktorzy otrzymali wielkie oklaski ze strony wzruszonej, nawet do łez, publiczności przybyłej do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Nie szczędzono gratulacji twórcy przedstawienia, którego scenarzystą, choreografem i reżyserem jest Joanna Mączkowska. Jak stwierdziła po spektaklu, starała się w nim pokazać to, co w życiu najważniejsze: siłę prawdziwej bliskości z drugim człowiekiem i ułudę tej bliskości, jaką daje tłum. Siłę rozmowy w cztery oczy i pozory tej rozmowy w komunikowaniu się poprzez media.


W „Manekinach” słowa padają bardzo oszczędnie. A to co już mówią zunifikowani aktorzy jest najczęściej niezrozumiałe, ponieważ są tacy sami i podobnie nie mają nic do powiedzenia. Ich najważniejszym celem jest udział w wytwarzaniu kolejnych, sklonowanych osobników, ale jak w każdym dramacie, zjawia się ktoś odmienny i burzy ten świat pełen jaskrawych świateł, krzyków, mechanicznych czynności i pozbawiony odruchów serca. Od początku sztuki pojawia się przed widzami (akcja trwa nie na scenie, a wśród publiczności) jeden wyraźnie odmienny manekin. Popychany, ignorowany, ponieważ jest za mało mechaniczny. Jakiś wyraźnie ludzki w świecie nieludzkim. A przy tym uparcie trwa przy swoim. Już zdradziliśmy, że to on zwycięży, ale do tego prowadzi zawiła droga… Zdaniem widzów dojrzałość tego spektaklu oraz profesjonalna gra licealistów złożyły się na ważne, teatralne przeżycie. Podkreśliła to pani Katarzyna Witek- wicedyrektor kaliskiego Liceum, wręczając pani Joannie Mączkowskiej kwiaty a młodzieży słodkie upominki.
Dziękujemy serdecznie za wspieranie twórczych działań młodzieży: Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kaliszu Pomorskim, firmie “Babette-Style. Aneta i Gerard Chwiłkowscy” w Kaliszu Pomorskim. Dziękujemy serdecznie także Piotrowi Sieradzonowi za przygotowanie multimediów do spektaklu.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto