Eliminacje Netto Mini Mundial: wygrały Brazylia i Kolumbia czyli dwie drużyny ze SP Drawsko

  • Napisał 
Fot. Marcin Łukasz Fot. Marcin Łukasz

Jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci po raz kolejny zagościł w Drawsku Pomorskim. Ponad setka dzieci wzięła udział w eliminacjach gminnych Netto Mini Mundialu w Drawsku Pomorskim. Tegoroczna impreza odbyła się 6 maja 2017 roku, miejscem zmagań podobnie jak w latach poprzednich było drawskie euroboisko. Zwycięzcy eliminacji gminnych zagrają w finale wojewódzkim w Szczecinie.
W rozgrywkach gminnych udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Drawsku Pomorskim, Mielenku Drawskim oraz Nętnie. Dzieci reprezentowały barwy reprezentacji całego świata. W grupie młodszej (klasy III-IV) grały Dania (SP I Drawsko Pomorskie), Walia (SP Nętno), USA (SP Mielenko Dr.), Irlandia (SP IV Drawsko Pomorskie), Brazylia (SP II Drawsko Pomorskie) oraz Słowenia (SP III Drawsko Pomorskie). Bezkonkurencyjna w tej kategorii wiekowej okazała się drużyna Brazylii. Zawodnicy reprezentujący barwy kraju z Ameryki Południowej wygrali wszystkie spotkania w turnieju, w finale pokonując Danię. Zarówno dzieci grające w barwach Brazylii jak i Danii wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.

W grupie starszej (klasy V-VI) najlepszą drużyną okazała się Kolumbia (SP I Drawsko Pomorskie), która w finale pokonała Japonię (SP II Drawsko Pomorskie). Zarówno reprezentanci zespołu z Ameryki Południowej jak i Azji zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. W tej kategorii rywalizowały również drużyny Islandii (SP IV Drawsko Pomorskie), Szwecji (SP III Drawsko Pomorskie), Ukrainy (SP Mielenko Dr.) oraz Walii (SP Nętno).
W tym roku rozgrywki poprzedzone zostały rozgrzewką przeprowadzoną przez trenera Pogoń Football Schools oraz krótkim wykładem dotyczącym odpowiedniego przygotowanie organizmu do wysiłku.
Na uczestników czekało również wiele innych atrakcji. Organizatorzy przygotowali klatkę do gry 1x1, w której dzieci rywalizowały o nagrody. Nie lada atrakcją był również pokaz piłkarskiego freestyle’u, który zaprezentował specjalnie zaproszony gość.
Wszystkie dzieci otrzymały stroje sportowe reprezentacji, w których występowały. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii wiekowej otrzymały pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcy puchary. Oprócz nagród drużynowych, wręczono również statuetki za wyróżnienia indywidualne. Wybrano najlepszych zawodników, zawodniczki, bramkarzy oraz strzelców.
Dla wszystkich uczestników zmagań przygotowany został posiłek regeneracyjny, napoje oraz słodki poczęstunek.
Oprócz zespołów z gminy Drawsko Pomorskie w Netto Mini Mundialu udział biorą również drużyny z Cedyni, Świnoujścia, Choszczna, Międzyzdrojów, Polic, Gościna, Goleniowe oraz Dźwirzyna. Dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii zagrają w finale, który rozegrany zostanie 5 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej