Felinoterapia - Koty w roli terapeuty także w Bobrowie

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim
Fot. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Fot. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim

Od 6 lutego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie prowadzona jest nowa terapia – felinoterapia. Koty będą pojawiać się cyklicznie w internacie. 

Od dawna wiadomo, że przebywanie w towarzystwie kota ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Głaskanie działa uspokajająco i antydepresyjnie, co pomaga wyciszyć nerwy i poprawić nastrój osobom smutnym i chorym na depresję. 

Dzieci, które przebywają w towarzystwie kota uczą się otwartości, cierpliwości, odpowiedzialności za żywe stworzenie. Taki kontakt wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, a także ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi.

Gdy kot mruczy, emituje infradźwięki. To stałe wibracje o częstotliwości między 25 a 125 Hz, wspomagające regenerację kości, ścięgien, wiązadeł i mięśni. Przynoszą ulgę w bólu łagodzą stres oraz stymulują zmysły. Podopieczni Placówki przyjęli kotkę Nadię z radością.

Zwierzęta są przygotowane do tego rodzaju zajęć. Posiadają wymagane szczepienia, ważną książeczkę zdrowia i są systematycznie badane przez weterynarza. 

 

 

 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto