Pieszo, rowerem i w kajaku – turyści poznawali uroki Ziemi Drawskiej

  • Napisane przez  Paweł Górzyński
Fot. Paweł Górzyński, Mariusz Ziemecki Fot. Paweł Górzyński, Mariusz Ziemecki

W ostatnią niedzielę (26.06.2016r.) drawski Oddział PTTK zorganizował rajd turystyczny pn. „Poznajemy Ziemię Drawską”. Była to już 14-ta edycja tego rajdu i tak jak w poprzednich latach turyści mieli do wyboru trasę pieszą, rowerową lub spływ kajakowy. W imprezie wzięło udział 80-ciu uczestników, którzy po pokonaniu wybranych przez siebie tras spotkali się na wspólnym ognisku na przystani Skiff Slalom nad jez. Okra.

Jako pierwsi wyruszyli kajakarze. Trasa spływu wiodła z Lubieszewa, przez jez. Lubie, rzekę Drawę, jez. Wielkie Dąbie do tzw. „mostu betonowego”. Pomimo nie najlepszej pogody spływ przebiegł bardzo sprawnie i był udany. Kajakarze bez większych przygód i w dobrych humorach dotarli do mety.

Pieszo, rowerem i w kajaku – turyści poznawali uroki Ziemi Drawskiej

Piechurzy i rowerzyści wyruszyli spod drawskich „czołgów” w jednym czasie. Trasa rowerowa wiodła przez Oleszno, Ziemsko, Studnicę, Storkowo, Woliczno i Mielenko. Ogółem rowerzyści pokonali 45 km. Piechurzy pokonali 14 km przez Jankowo, Mielenko, ścieżkę edukacyjną „Szumiące trawy” i Koleśno. Obie trasy zakończyły się nad jez. Okra na przystani Skiff Slalom.

Pieszo, rowerem i w kajaku – turyści poznawali uroki Ziemi Drawskiej

Na przystani na wszystkich uczestników czekała pyszna grochówka, kiełbaski do pieczenia i napoje. Rozegrane zostały również konkursy z nagrodami: wiedzy krajoznawczej i turystycznej oraz sprawnościowe.

Dzięki staraniom gminy Drawsko Pomorskie uczestnicy rajdu otrzymali napoje izotoniczne z Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL w ramach prowadzonego przez fundację projektu,,Sport dla wszystkich recykling dla każdego”.

Rajd był dofinansowany ze środków gminy Drawsko Pomorskie w ramach dotacji na realizację zadania publicznego. Poszczególne trasy były przygotowane i prowadzone przez przodowników turystyki PTTK.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto