Sztukaterie – I Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych

  • Napisane przez  DSI, materialy własne i organizatorów

Grupa entuzjastów ze stowarzyszenia Meander wspierana organizacyjnie i finansowo przez drawski ratusz, ośrodek kultury, szkoły oraz firmy i ludzi prywatnych zorganizowała I Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych. Swoją cegiełkę dołożyły także instytucje spoza gminy. Sztukaterie odbywały się od 20. do 21. września. W tym czasie zobaczyć można było 10 prezentacji artystycznych. Sceną dla nich była udostępniona przez firmę Styl-Bet stara hala produkcyjna jak również Plac Konstytucji i Plac Leopolda Kuczerawego.W piątek po godzinie 18:00 nastąpiło oficjalne otwarcie. Na deskach sceny w hali Styl-Bet przywitał wszystkich Bartek Kowalczyk. Po kilkuminutowym wstępie oddał mikrofon Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Zbigniewowi Ptakowi, który pogratulował Meandrowi pomysłu.

Jako pierwszy zaprezentował się teatr tańca FIGIEL z Połczyna Zdroju działający od 21 lat przy Centrum Kultury w Połczynie Zdroju. Kolejnym był teatr KOD z Dębna. Artyści zagrali przedstawienie „O sierotkach” w reżyserii Anatola Wierzchowskiego.  Nie zabrakło również drawskiej twórczości. Ponownie, jednak już w roli aktora wystąpił Bartosz Kowalczyk w monodramie wg opowiadania Isaaca Bashevisa Singera “Gimpel głupek”. Jako ostatni tego dnia zaprezentował się teatr alternatywny “Terminus a Quo” z Nowej Soli w spektaklu “Usta/lenia” - autorski spektakl Edwarda Gramonta lidera i założyciela teatru. Piątkowe spotkanie było również okazją do przypomnienia sobie twórczości zespołu Walk The Line.

W sobotę 21. września na Placu Konstytucji w godzinach 12-14 oraz 16-18 Radykalna Frakcja Medialna “Mazut” przeprowadziła akcję terapeutyczną “Przewietrzenie”. O 15.00 na placu Leopolda Kuczerawego teatr “Terminus a Quo” zaprezentował spektakl plenerowy “GO”. O 20.00 Sztukaterie znów przeniosły się do hali Styl-Betu, gdzie grupa teatralna Kingdom of Curvy Fork zaprezentowała spektakl “Kaszpirowski Medytacja”, teatr tańca “Figiel” znów zaprezentował swoje umiejętności, Bartosz Mazurkiewicz wygłosił monodram “Koniec” na podstawie Samuela Becketta, a teatr “Na Chwilę” przedstawił “Konwent – spotkanie tematyczne”.

Warto wspomnieć, że stowarzyszenie pozyskało na to zadanie także środki z Programu “Działaj Lokalnie VIII”  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto