Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mercedes zderzył się z amerykańskim transporterem opancerzonym

  • Napisane przez  DSI

W dniu 5 lutego około godz. 13:00 na drodze wojewódzkiej 175 w pobliżu miejscowości Konotop doszło do zderzenia osobowego mercedesa z pojazdem wojskowym - transporterem należącym do Armii Stanów Zjednoczonych.

Na miejsce zdarzenia błyskawicznie dotarły służby ratunkowe. Strażacy z Drawska Pomorskiego akurat wracali z akcji gaśniczej w Kaliszu Pomorskim i w kilka chwil dotarli do punktu w którym doszło do zderzenia. Ze względu na udział w zdarzeniu żołnierzy amerykańskich drawska Policja przekazała teren Żandarmerii Wojskowej, która prowadził na miejscu czynności wyjaśniające.

Jak powiedział nam Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego ŻW ppłk Paweł Durka do zderzenia pojazdów doszło w chwili kiedy kierowca transportera zdecydował się wykonać manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie kierowca mercedesa jadący za transporterem zdecydował się wyprzedzić pojazd wojskowy. W wyniku niezachowania ostrożności przez kierujących doszło do zderzenia pojazdów. Jak podkreśla rzecznik do kolizji doszło prawdopodobnie z winy kierowców obu pojazdów – tak wynika ze wstępnych ustaleń. W miejscu zderzenia na jezdni namalowana jest podwójna linia ciągła. Oznacza to, że ani kierowca transportera ani kierowca samochodu osobowego nie mogli wykonać w tym miejscu manewrów – podsumowuje ppłk Durka.

Wszystkie okoliczności wyjaśniają żandarmi z Oleszna. W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie ucierpiał.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej