Intermarche Drawsko


Utrudnienia dla kierowców na drodze nr 163 między Wałczem a Czaplinkiem

  • Napisane przez  Zachodniopomorski Zarząd Dróg w Koszalinie
Remont na drodze wojewódzkiej nr 163. Fot. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich Remont na drodze wojewódzkiej nr 163. Fot. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Uwaga kierowcy ! Duże utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 163 między Czaplinkiem a Glinkami. To 28-kilometrowy, najdłuższy aktualnie przebudowywany odcinek zachodniopomorskich dróg wojewódzkich. ZZDW zaleca, by kierowy jadący w kierunku Połczyna Zdroju i Kołobrzegu, korzystali z objazdu przez Mirosławiec drogą krajową nr 10 i wojewódzką nr 177.

Roboty drogowe powinny zostać zakończone do końca września tego roku. To ważna informacja dla turystów, którzy wybierają się nad morze, gdyż droga wojewódzka nr 163 prowadząca z Kołobrzegu do Wałcza stanowi alternatywne połączenie dla drogi krajowej nr 11. Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu, na modernizowanym odcinku wykonawca może ustawić nawet kilkanaście wahadeł, co znacząco wydłuża czas przejazdu. W tej chwili trzeba się liczyć nawet z półtoragodzinnymi przestojami na tej trasie, dlatego warto wybrać inną drogę.

Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. Koszt robót budowlanych obejmujących dwa aktualnie realizowane zadania szacuje się łącznie na 37,2 mln. zł.

Przebudowa 18-kilometrowego odcinka między Machlinami i Glinkami, jest realizowana przez firmę COLAS Polska z Palędzia. Między Machlinami i Glinkami przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejścia przez Kosin, Rudki i Golce. W miejscowościach tych przewiduje się przebudowę chodników, istniejących skrzyżowań i zjazdów oraz zatok autobusowych. W Golcach zaplanowano budowę nowej kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmuje również przebudowę dwóch obiektów mostowych na rzece Dobrzycy. Roboty budowlane mają tu kosztować 23,8 mln zł.

Natomiast 10-kilometrowy odcinek miedzy Czaplinkiem a Machlinami realizuje firma SKANSKA SA. Prace przewidują wycinki drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe. Przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejazdy przez miejscowości Piekary, Broczyno, Miłkowo i Machliny. W Broczynie i Machlinach powstanie nowa kanalizacja deszczowa. 

Dodajmy, że na początku lipca minionego roku zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. Koszt zakończonej inwestycji to blisko 12,6 mln zł. z czego dofinansowanie unijne wyniosło 12 mln zł.

Prześlij relację - zrobiłeś zdjęcia, chcesz pokazać ciekawą informację, wydarzenie, miejsce lub coś co może być interesujące dla mieszkańców gmin, miejscowości powiatu drawskiego. Zapraszamy. Pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto