Pożegnanie dowódcy wojsk kanadyjskich

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński
  • Galeria
Fot. Paweł Górzyński Fot. Paweł Górzyński

W dniu wczorajszym (20 kwietnia) na terenie poligonu drawskiego odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem dowódcy wojsk kanadyjskich majora Jonathan’a Hubble i dwójki jego asystentów, a także powitaniem nowego dowódcy majora Mark’a Lee.  W uroczystości udział wzięli m.in.: Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, attaché wojskowy Kanady pułk Daniel Geleyn oraz przedstawiciele 7 Batalionu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckiem.

W swoim przemówieniu Jonathan Hubble podziękował żołnierzom za wspólną, ciężką i wytrwałą pracę oraz wyraził zadowolenie z faktu, że realizacja powierzonych mu przez dowództwo kanadyjskie zadań została zrealizowana. Szczególne podziękowania major Hubble skierował do Burmistrza Zbigniewa Ptaka, dziękując za współpracę i zaangażowanie w integrację społeczeństwa Drawska Pomorskiego i żołnierzy kanadyjskich. Ponadto przekazał na ręce burmistrza pamiątkową tablicę, jako wyraz wdzięczności za możliwość uczestnictwa w uroczystościach państwowych i imprezach sportowych organizowanych przez gminę Drawsko Pomorskie.  

Podczas apelu głos zabrał również Burmistrz Ptak, który podkreślił bardzo dobrą współpracę z przebywającymi na terenie poligonu kanadyjskimi żołnierzami. Kanadyjczycy chętnie odwiedzali szkoły, uczestniczyli w organizowanych wydarzeniach miejskich, a także składali honory i pamiętali o polskich świętach państwowych.

Burmistrz Drawska Pomorskiego w najbliższych dniach spotka się z przedstawicielami wojsk francuskich, którzy niebawem przyjadą na teren poligonu drawskiego, aby ustalić priorytety współpracy.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto