Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Fotografie Joanny Lebiody

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Fot. Joanna Lebioda, Maria Magdalena Proskurowska. Fot. Joanna Lebioda, Maria Magdalena Proskurowska.

W Pałacu w Kaliszu Pomorskim 10 marca odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Joanny Lebiody pt. „Kwiaty zaklęte w kwadraty”. Na fotografiach czarno-białych Artystka uwieczniła kwiaty z własnego ogrodu.

Wykorzystanie kwiatów w fotografii czarno-białej daje ogrom możliwości do obserwacji poszczególnych detali. Na wystawie prezentowane są fotografie z różnych okresów, dlatego też mamy sposobność podziwiania, w jaki sposób talent Artystki ewoluował, a Ona sama sięgała po większe wyzwania.

Fotografie Joanny Lebiody

Podczas wernisażu rozmawialiśmy o sztuce fotografii i o tym, jak technicznie zbliżona jest do malarstwa, od którego Artystka rozpoczynała swą artystyczną drogę. Dyskutowaliśmy również o tym, co znajduje się w sferze zainteresowań Artystki, o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach, satysfakcji, którą daje pasja, ale także o nieodległych planach artystycznych.

Fotografie Joanny Lebiody

Artystka należy do Fotoklubu Zamek funkcjonującego przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jest członkinią grupy artystycznej „Malachit”, działającej przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.  Artystka jest także laureatką brązowego medalu Fotoklubu Rzeczypospolitej za udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata”.

Fotografie Joanny Lebiody

Na swym koncie ma wiele wystaw lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentowana w Kaliszu Pomorskim wystawa jest już ósmą indywidualną wystawą Artystki. Wystawę będzie można podziwiać do końca marca 2023 r.

Fotografie Joanny Lebiody

Zdjęcia z wernisażu publikujemy dzięki uprzejmości: Joanny Lebiody, Marii Magdaleny Proskurowskiej.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej