Jarocin i Wałcz: Nasi siłacze rozpoczynają rok od wejścia na podium

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Pierwsze starty w nowym roku reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian maja już za sobą.

W dniu 08 stycznia 2023 roku w Jarocinie odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnik S.S.S. Rufian Jankowo Leszek Pasieka rywalizował  w kategorii weteran powyżej 50 lat i po bardzo wyrównanej walce zajął II miejsce z wynikiem 170 kg .

Tydzień później 14 stycznia w Wałczu z okazji szóstej rocznicy powstania FITNESS PULS CLUB odbyły się zawody w siłowaniu na prawą rękę w kategorii Open.  Na imprezie nie zabrakło również reprezentantów S.S.S. Rufian Jankowo w osobach Karol Frąckowiak i Mariusz Rufkiewicz. Zawody sędziował Mistrz Europy Kacper Sinica a konferansjerem zawodów był Mariusz Rufkiewicz.

Po wylosowaniu numeru startowego zawodnicy walczyli w systemie do dwóch przegranych. Karol Frąckowiak z teamu Rufian do finału wszedł koncertowo, wszystkie swoje walki wygrał w bardzo dobrym stylu. W finale zmierzył się gigantem ważącym ponad 140 kg i pomimo heroicznej walki musiał uznać wyższość rywala. W klasyfikacji końcowej Karol Frąckowiak zajął II miejsce.

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w tych zawodach  był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2023