Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policja podsumowuje długi weekend. Rekordzista miał 3,3 promila alkoholu

  • Napisane przez  Policja
Policja podsumowuje długi weekend. Rekordzista miał 3,3 promila alkoholu

W trakcie minionego długiego weekendu związanego z Narodowym Świętem Niepodległości w dniach 10 – 13 listopada 2022 r. było bezpiecznie, a najważniejszą informacją jest fakt, że nikt nie zginął na drogach zachodniopomorskiego.

W tym czasie doszło do 4 wypadków drogowym w których 4 osoby zostały ranne. W porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku nastąpił spadek liczby wypadków drogowych o 6, tj. 60%, spadek liczby osób zabitych o 3, tj. 100% i spadek liczby osób rannych o 5, tj. 55,6%.

Niestety po raz kolejny zachodniopomorscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców będących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zatrzymano 51 kierujących będących pod wpływem alkoholu i 10 osób pod działaniem środków odurzających.

Rekordzistą weekendu okazał się 37 latek, który w Szczecinie kierował samochodem osobowym nie mając do tego uprawnień, mając 3,3 promila alkoholu oraz będąc pod wpływem środków odurzających. Niewiele mniej bo 3,2 promila alkoholu stwierdzili policjanci u 37 latka, który jechał jedną z ulic Koszalina zanim został zatrzymany do kontroli.

Reagujmy gdy jesteśmy świadkami sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, informując telefonicznie najbliższą jednostkę Policji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej