Strażacy mieli wypadek w Czaplinku

  • Napisał 

Jeszcze na gorąco informujemy o wypadku, który miał miejsce w Czaplinku. Tym razem poszkodowanymi są strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.  

Samochód straży pożarnej wieczorem 31 stycznia wywrócił się jadąc do pożaru komina, który palił się w miejscowości Sikory. Trzech strażaków zostało zabranych do szpitala, w tym kierowca. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Uwaga: Warunki na drogach są bardzo trudne. 

Informacja z GCR Czaplinek

W dniu 31.01.2015 roku około godziny 17:20 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru komina w miejscowości Sikory.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że pali się sadza w kominie. Polecono wygasić w piecu, rozstawić podnośnik koszowy z którego za pomocą narzędzi do czyszczenia kominów strącono palącą się sadzę. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielowi. W działaniach udział brały: 3 zastępy OSP Czaplinek.

W trakcie działań w Sikorach wypadkowi uległ zadysponowany pojazd pożarniczy z JRG Drawsko Pomorskie. Jadący "na sygnałach" samochód marki Jelcz (421[z]25) wpadł w poślizg i przewrócił się na stojące na parkingu auta osobowe. W wypadku ucierpiał jeden strażak PSP, którego Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto