Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Programy socjalne w Kaliszu Pomorskim i Wierzchowie. Podpisano umowy

  • Napisane przez  ZUW
Programy socjalne w Kaliszu Pomorskim i Wierzchowie. Podpisano umowy

Od 2015 r. na zapewnienie miejsc do aktywnego wypoczynku i integracji oraz profesjonalnych usług opiekuńczych z programów Senior+ i Opieka 75+ zachodniopomorskim samorządom przyznano ponad 25,8 mln zł.

Umowy z samorządowcami na dofinansowanie w ramach programów podpisali: w Szczecinie wojewoda Zbigniew Bogucki, a w Koszalinie wicewojewoda Tomasz Wójcik. Z powiatu drawskiego umowy podpisano z włodarzami Kalisza Pomorskiego i Wierzchowa.

W tym roku z programu Senior plus, do 25 gmin i 1 powiatu trafi prawie 2,2 mln złotych, natomiast z programu Opieka 75+, do 40 gmin trafi kwota 2,14 mln złotych.

Program Senior+ adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Dziennym Domu oraz Klubie Senior+ można spędzić czas wśród przyjaciół i znajomych. Znajdują się w nich pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań , gotowania, ćwiczeń i relaksu. W Dziennym Domu Senior+ zapewniony jest także ciepły posiłek.

Program Opieka 75+ został przygotowany z myślą o osobach starszych i samotnych w wieku 75 lat i więcej, którym potrzebna jest opieka.

- W 2015 w województwie zachodniopomorskim istniało 6 placówek, dla zaledwie 144 starszych osób. Obecnie działa 49 placówek Senior+ dla 1226 osób. To pokazuje skalę tej ogromnej zmiany, która była możliwa dzięki szczególnej uwadze rządu najpierw pani premier Beaty Szydło, a następnie premiera Mateusz Morawiecki o naszych seniorów – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej