Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Anna Kwiecińska z drawskiej poradni podpowiada jakie prezenty dla maluchów

  • Napisane przez  Anna Kwiecińska
Obraz Ylanite Koppens z Pixabay Obraz Ylanite Koppens z Pixabay

Małe dzieci co roku niecierpliwie czekają na mikołajkowe prezenty, a my jako rodzice nie mamy pomysłu czym jeszcze możemy je zaskoczyć, by na ich twarzyczkach wywołać wielki uśmiech, zachwyt i okrzyk radości.

Szczególnie jeżeli na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że nasze dzieci prawie wszystko już mają. Zastanawiamy się więc, które spośród setek zabawek wybrać, aby spełnić pragnienia naszych pociech, a przy okazji zadbać o prawidłowy ich rozwój.
 
Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne wyznacznikiem nie może być panująca w danym okresie zabawkowa moda, cena prezentu, lecz liczy się nasza kreatywność i dobry pomysł. Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem robienie zakupów pod wpływem impulsu i na ostatnią chwilę. Takie nieprzemyślane upominki rzadko się sprawdzają i przeważnie szybko kończą swoją żywotność. Warto więc zastanowić się jaki prezent będzie odpowiedni do wieku naszego dziecka, jego zainteresowań, upodobań, predyspozycji i temperamentu.
 
Ponadto ważnym aspektem dla małych dzieci jest nie tylko sam prezent, ale również liczy się niezwykła atmosfera związana z jego otrzymaniem. Nasze dzieci uwielbiają magiczną aurę, która związana jest z przyjściem Świętego Mikołaja, rozpakowaniem prezentów, a dopiero później ma znaczenie jaki jest to prezent. Postarajmy się więc tak zapakować podarunki, aby rozpakowanie ich przyniosło dziecku wielką frajdę i zaskoczenie. Aby podkreślić Mikołajkowy dzień, w zależności od wieku dziecka, warto również porozmawiać z nim o tej tradycji i razem odpowiednio przygotować na nie miejsce. Starszym dzieciom możemy zaproponować napisanie listu do Świętego Mikołaja. Dzięki temu będziemy mogli lepiej poznać oczekiwania naszych pociech. Aby dzieci nie były zbyt mocno rozczarowane brakiem otrzymania wszystkich prezentów istotna jest rozmowa wyjaśniająca, że nie wszystkie ich oczekiwania mogą być teraz spełnione.
 
Dokonując wyboru zabawek, nie wolno nam również pominąć bezpieczeństwa i zdrowia naszych dzieci, które podczas użytkowania biorą zabawki nie tylko do rąk, ale ust, manipulują nimi i sprawdzają ich wytrzymałość. Mam tu na myśli materiały z jakich są wykonane przedmioty i czy wykonanie ich jest na tyle solidne, że prezent będzie bezpieczny w użytkowaniu.

Anna Kwiecińska, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej