Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu kaliskim Zespole Szkół

  • Napisane przez  ZS KP
Wolontariuszki promujące życie bez papierosów. Wolontariuszki promujące życie bez papierosów.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada w trzeci czwartek listopada, 18 listopada, w ramach profilaktyki antytytoniowej wychowawcy klas z kaliskiego Zespołu Szkół przeprowadzili zajęcia na godzinie wychowawczej, których temat brzmiał „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – papierosom mówimy nie!”.

Wychowawcy przybliżyli swoim uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu i przeprowadzili z nimi burzę mózgów na temat negatywnych skutków palenia papierosów. Uczniowie zostali uświadomieni, jak negatywny wpływ palenie papierosów ma na zdrowie człowieka. Młodzież dowiedziała się także, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest palenie bierne.

Uczennice klasy 2ap, przedstawiły także uczniom, na czym polega zachowanie asertywne. Rozdawały ulotki i promowały zdrowy styl życia. Najważniejsze w procesie rzucania czy ograniczania palenia tytoniu jest odnalezienie wewnętrznej motywacji, która będzie przewodzić palaczowi w drodze do wyzwolenia się od nałogu.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu kaliskim Zespole SzkółŻyczymy dużo odwagi, motywacji w walce z nałogiem oraz asertywności dla osób przebywających w gronie palaczy.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej