Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Gigantyczna ryba złapana na Pojezierzu Drawskim. Prawdopodobnie padł rekord

  • Napisał 
Gigantyczna ryba złapana na Pojezierzu Drawskim. Prawdopodobnie padł rekord

Szczupak pospolity osiąga długość do 1,5 m i masę do około 10 kg. Okazy ponad 15–20 kg są rzadkie – czytamy w Wikipedii. Notowany rekord masy na świecie wynosił 35 kg. Ten złapany wieczorem 6 listopada też był ogromny i być może jest rekordowym okazem złapanym jeśli nie na Pojezierzu Drawskim to w powiecie drawskim.

Szczęśliwym wędkarzem, który z nim walczył jest Tomasz Misiura. Wybrał się on w sobotę na ryby w gminie Kalisz Pomorski. Wędkował na Drawie. W rozmowie z DSI zdradził, że w jednym z podań ryba zainteresowała się wabikiem SALMO Rail Shad lecz coś jej nie pasowało i tylko odprowadziła przynętę pod brzeg. Po kilku podaniach wędkarz zmienił wabika na Gumę Slick Shad od FOX RAGE. Ryba nie odpuściła i rozpoczęła się walka.

Gigantyczna ryba złapana wczoraj na Pojezierzu Drawskim. Prawdopodobnie padł rekord

Walczyliśmy około 20 minut, a ja byłem nastawiony na okonia, dlatego łowiłem delikatnym zestawem stricte okoniowym. Na szczęście sprzęt spisał się i udało mi się wyciągnąć tę wielką rybę – mówi Tomasz Misiura

To nie pierwsza wielka ryba wędkarza na Pojezierzu Drawskim

Z relacji jakie otrzymujemy są wielkie ryby w naszych jeziorach i rzekach. Tomkowi udało się już złapać szczupaka o długości 108 cm i 115 cm.

Dzisiaj donosimy o jeszcze większym szczupaku niż wczoraj
Okaz złapany w grudniu 2019

Ostatni to jednak prawdziwa bestia.

Ten złapany weekend miał wagę ponad 17 kg i długość około 123 cm. W złowieniu ryby pomagał mu syn Franek, a na filmie poniżej pokazujemy co się dzieje z rybą po zakończeniu zdjęcia i pamiątkowym zdjęciu. Brawo mistrza Tomka w łapaniu szczupaków i okonia, który pokazuje, że warto wybrać się na dużą rybę na Pojezierze Drawskie

Gigantyczna ryba złapana wczoraj na Pojezierzu Drawskim. Prawdopodobnie padł rekord
 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej