Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ten mural już zdobi drawską bibliotekę. Mieszkańcy są zachwyceni. Zobacz zdjęcia i film

  • Napisane przez  DSI
Ten mural już zdobi drawską bibliotekę. Mieszkańcy są zachwyceni. Zobacz zdjęcia i film

Przez ponad tydzień artyści pracowali w Drawsku Pomorskim nad nowoczesnym muralem, który oprócz tego, że ma zachęcać do czytania to jeszcze ma być przy tym ekologiczny.

Pierwszy antysmogowy mural w powiecie drawskim powstał na drawskiej bibliotece. Jest on efektem ealizacji projektu stworzonego przez drawską instytucję kultury „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji”. Przy stworzeniu muralu pracowało czworo artystów: Anna Kinga Troczyńska, Svitlana Ulka, Elżbieta Zalewska, Maciej Szeląg, a zaprojektował go Dawid Celek.

Myślą przewodnią projektu muralu, którego stworzenia podjęła się firma WALLART, na  ścianie budynku biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim jest „Z książką przez świat. Mural ukazuje jak wiele ma do zaoferowania książka, bo to ona właśnie  już od setek lat  jest w stanie przenieść czytelnika w  dowolne  miejsce na świecie.

Do wykonania muralu zostały użyte specjalne antysmogowe farby zawierające nanocząsteczki tlenku tytanu.  To dlatego, że tej części Drawska Pomorskiego jest bardzo duży ruch pojazdów, a korki nie są rzadkością. Rusztowania obsługiwała rawska firma Multifarb.

Mural powstał w ramach realizacji projektu „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa, ze środków gminy Drawsko Pomorskie oraz dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej