Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak wybrać miernik uziemienia?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak wybrać miernik uziemienia?

W trakcie powstawania różnych budynków oraz kompleksów sanitarnych niezbędne jest przeprowadzenie szeregu badań, które potwierdzają, że całość jest skonstruowana prawidłowo. Jednym z narzędzi, wykorzystywanych podczas takich pomiarów jest miernik uziemienia. Jest to dość proste urządzenie stosowane przy badaniu systemów odgromowych, uziemień podstacji, czy pojedynczych uziemień. W ten sposób będziesz mieć potwierdzenie, że dany budynek daje odpowiednie bezpieczeństwo w przypadku awarii urządzeń elektrycznych.

Dostosuj produkt do własnych wymagań

Chcąc dobrać odpowiedni miernik rezystancji uziemienia, musisz określić ich dokładne przeznaczenie. Obecnie na rynku znajdują się różne modele. Potrafią one mierzyć parametry za pomocą poszczególnych sposobów — technicznej z wykorzystaniem elektrod pomocniczych, podwójnych cęgów, a także metodą udarową. Należą one do zdecydowanie najbardziej poręcznych, dlatego jeśli takie pomiary przeprowadzasz w trudniejszych, mniej wygodnych warunkach, zdecydowanie polecamy wybór mniejszych, przenośnych i praktycznych modeli. Tak samo upewnij się, która metodę najbardziej potrzebujesz — w przypadku zaawansowanych urządzeń, udostępniają one skorzystanie z każdej z nich. Przekłada się to na wzrost skomplikowania, a także cenę urządzenia.

Solidna konstrukcja zapewni Ci bezawaryjną pracę na długo

Niezależnie od wybranego sposobu dokonywania pomiaru rezystancji uziemienia, upewnij się, że dane urządzenie jest odporne na pracę w trudnych warunkach. Pod tym względem postaw na solidną obudowę, która wytrzyma wstrząsy, zachlapanie, błoto, kurz oraz pył. W tym celu musi być ona szczelna i obłożona materiałem podobnym do gumy. Tak wykonane urządzenie z pewnością posłuży Ci długie lata, bez obaw o awarię czy niedokładne odczyty. Dodatkowo powinny zawierać czytelny wyświetlacz. Warto postawić na urządzenia posiadające technologię bezprzewodową. Dzięki temu w prosty sposób przetransmitujesz dane z mierników rezystancji izolacji i uziemienia na swój komputer. 

Najlepsze akcesoria, przygotowane z myślą o profesjonalistach

Najlepsze urządzenia do pomiarów to te, które działają bez zarzutu, nawet długie lata. W tym celu powinieneś wybrać najbezpieczniejsze, najdokładniejsze mierniki rezystancji uziemienia dla profesjonalistów. Jeśli szukasz idealnego miejsca, gdzie mógłbyś dokonać takiego zakupu, warto postawić na sklep z doświadczeniem oraz bogatą ofertę różnych modeli. W ten sposób będziesz mieć gwarancję, że wybierzesz optymalne mierniki elektryczne, który spełni Twoje oczekiwania i będzie się dobrze pracował w każdych warunkach. Koniecznie dostosuj metodę pomiaru do swoich potrzeb i budżetu, wtedy na pewno nie przepłacisz.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej