Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dwa sołectwa mogą zostać połączone. Ogłoszone zostały już konsultacje i zwołano zebrania wiejskie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Map Google Fot. Map Google

Burmistrz Złocieńca ogłosił zwołanie zebrań wiejskich mieszkańców w dwóch miejscowościach w gminie Złocieniec. Tematem spotkań jest połączenie sołectw. W tej sprawie ogłoszono również konsultacje społeczne.

Chodzi o sołectwa Chlebowo i Szczycienko

Do 31 grudnia 2018 r. obie wsie znajdowały się w granicach zniesionej już gminy Ostrowice. Wtedy 2 lipca mieszkańcy Szczycienka nie wzięli w konsultacjach społecznych dotyczących zniesienia gminy Ostrowice, Chlebowo natomiast w konsultacjach społecznych jednogłośnie opowiedzieli się za zniesieniem gminy Ostrowice. Z danych Wikipedii Chlebowo w 2018 roku zamieszkiwało tam 22 osoby. W Szczycienku w 2007 wieś liczyła 29 mieszkańców. Szczycienko leży ok. 3,5 km od Ostrowic, a Chlebowo ok. 7 km od Ostrowic.

Zgodnie z ogłoszeniem Burmistrza Złocieńca gmina chce połączyć dwa sołectwa. Jak wskazuje wynika to z tego, że liczebność mieszkańców sołectwa Szczycienko jest dużo mniejsza od liczebności mieszkańców innych sołectw w gminie. Wskazał również, że w sołectwie Szczycienko brakuje infrastruktury gminnej i jest wykorzystywana i tak z Chlebowa. Burmistrz informuje także, że położenie miejscowości jest bardzo bliskie i wynosi około 5 km.

Statut gminy Złocieniec wymaga przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. Te odbędą się 27 lipca w formie zebrań wiejskich. W Szczycienku odbędzie się ono o 18. w agroturystyce Ul, natomiast w Chlebowie godzinę wcześniej w świetlicy wiejskiej.

Z połączenia dwóch sołectw ma powstać jedno pod nazwą Chlebowo.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej