Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Bez pośpiechu, okrywając Pojezierze Drawskie i Pomorze Zachodnie – to Rajd Bobra

  • Napisał 
Bez pośpiechu, okrywając Pojezierze Drawskie i Pomorze Zachodnie – to Rajd Bobra

Rozpoczął się w Konotopie na pierwszym skrzyżowaniu dróg asfaltowych. Wcześniej pod Starostwem Drawskim uczestnicy odebrali pakiety startowe, roadbooki i ruszyli w nieznaną podróż. Rajd Bobra, jest inny. Nie pędzi się trasą aby pokonać ją jak najszybciej. Tutaj musisz wysiąść z samochodu, przejść kawałek, poszukać miejsca, pomyśleć, a czasem rozwiązać zagadkę.

Właśnie w niedzielę 23 maja odbyła się dziewiętnasta edycja Rajdu Bobra. Jest to rajd turystyczny z dużą dawką nawigacji w terenie. Trasy pomyślane są tak, aby mógł je pokonać każdy samochód. Długość tegorocznej trasy zaplanowana została na około tu cytat z roadbooka:

Trasa tej edycji to ca 130 km +20 powrotne. Dużo z tego to rogi leśne i gruntowe. No i jeszcze powrót z okolic Kalisza Pomorskiego – Wiecie już ? Jeśli nie to podpowiemy, że dla jednych to 140 km dla innych 200. Zależnie od tego jak dobrze nawigowała załoga auta.

Bez pośpiechu, okrywając Pojezierze Drawskie i Pomorze Zachodnie – to Rajd Bobra

Rajd każdego roku organizuje Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. W tej edycji fundatorem nagrody była firma Renault Polmotor ze Szczecina, a patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Ciekawie, ale z naciskiem na bezpieczeństwo

To, że załogi nie muszą i nie mogą pędzić na złamanie karku to również efekt, że poruszają się bardzo często po drogach publicznych w normalnym ruchu. Często maksymalna prędkość jaką mogą osiągnąć to 40 km na godzinę. Zasadą w rajdzie jest to aby przepuścić, zjechać na bok lub stanąć. W rajdzie pierwszeństwo mają zawsze piesi, rowerzyści oraz zwierzęta.

 

Każda załoga otrzymała zestaw 28 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść w odpowiednią kratkę roadbooka. Szukano także kodów ukrytych na trasie, które tworzyły hasła, oraz tzw. selfików - kodów, na tle których trzeba było sfotografować całą załogę. Tradycyjnie ukryte były one w trudno dostępnych miejscach.

Rajd Bobra coraz popularniejszy i z nagrodami sponsorów

Do wykonania były również zadania medyczne, punkty można było także zdobyć za posiadanie dobrze wyposażonej apteczki samochodowej. Dużą ilość punktów można było także uzyskać za oryginalne przebranie czy zagotowanie wody we własnoręcznie rozpalonym ognisku.

W tej edycji roadbook zaprowadził uczestników m.in. do zamku w Tucznie. Jednym z zadań było wymienienie wszystkich właścicieli zamku od czasów jego powstania do dziś, a także zlokalizowanie i sfotografowanie na jego terenie wejścia do bunkra fortyfikacji Wału Pomorskiego.

Rajd Bobra coraz popularniejszy i z nagrodami sponsorów

W tej edycji nagrody trafią do trzech ekip z największą liczbą punktów, a ich przedstawiciele zostaną poinformowani o czasie i miejscu odbioru nagród telefonicznie lub drogą mailową. 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej