Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o smartfonach

  • Napisane przez  sierż. sztab. Karolina Żych
Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o smartfonach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim prowadzili działania profilaktyczne ,, Smartfon pożyteczny, niebezpieczny'' zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników telefonów komórkowych i Internetu.

Smartfony to doskonałe narzędzia bezpieczeństwa. Dzieci mogą dzięki tym urządzeniom poinformować rodzica, że bezpiecznie dotarły do celu lub zadzwonić w razie nagłego wypadku. GPS w telefonie może śledzić lokalizacje pociechy, a możliwość korzystania z numerów alarmowych ułatwia wezwanie pomocy w nagłych wypadkach.

Policjanci o smartfonach z mieszkańcami

Niestety nie zawsze smartfony używane są przez dzieci zgodnie z ich przeznaczeniem. Zdarza się, że mogą narazić najmłodszych użytkowników na różnego rodzaju zagrożenia.

Policjanci rozmawiali z rodzicami oraz dziećmi przypominając im, że zagrożenia związane z używaniem smartfonów są takie same, z którymi stykają się dorośli – złośliwe oprogramowania i wirusy, oszustwa związane z wyłudzeniem informacji czy kradzieże tożsamości.

Policjanci o smartfonach z mieszkańcami

Funkcjonariusze przypominali najmłodszym jak zabezpieczać swoje dane osobowe, jak unikać zagrożeń występujących w Internecie i jak ważną role odgrywa posiadanie silnego hasła, które jest najlepszym sposobem zapobiegania włamaniom i kradzieżom tożsamości.

Mundurowi w trakcie swoich działań rozdawali ulotki informacyjne.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej