Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Samorządowcy dyskutują w socialmediach o wycince drzew w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Fot. Marcin Naruszewicz Fot. Marcin Naruszewicz

Coraz częściej dyskusja polityczna w naszym lokalnym społeczeństwie przenosi się do Internetu. Tym razem poszło o drzewa w przestrzeni miejskiej Czaplinka. Dokładnie chodzi o odcinek Czaplineckiej Strugi łączącej jeziora Drawsko i Czaplino przed ujściem do jeziora Drawsko.

Nie tak dawno realizowana była tam wycinka drzew, na którą decyzja została wydana w 2020 roku w październiku.

Pytania postawił w przestrzeni socjalmediów Zbigniew Dudor, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego i radny powiatu.  

Coraz mniej starych drzew w przestrzeni miejskiej Czaplinka... Zmienia się krajobraz znanych nam miejsc - końcowy odcinek Strugi Czaplineckiej przed ujściem do j. Drawsko... Nie do końca jestem przekonany,  czy właśnie tak powinny być przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne i wycinki przy tym drzewostanie... Szkoda, że nie pozostawiono " odziomków" wysokości 2-3 metrów, by powstały kolejne prace lokalnego rzeźbiarza Edwarda Szatkowskiego, na podobieństwo "Wodnika", wykonanego przed 3 laty... Co na to nasi włodarze? Niestety, zmiany są nieodwracalne....  – komentował Zbigniew Dudor

Samorządowcy dyskutują się na Facebooku od drzewa w Czaplinku

Na odpowiedź Burmistrza Czaplinka nie musieliśmy długo czekać. Burmistrz na swoim profilu odpowiedział na pytania.

Na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie w październiku 2020 została wydana decyzja  na usunięcie drzew zlokalizowanych przy „ Kanale Czaplineckim” z działki stanowiącej własność Wód Polskich. 7 drzew z  gatunku „jesion wyniosły”  było w bardzo złym stanie fitosanitarnym. Posusz w granicach 95-99 % i nie rokowały szans na przeżycie, natomiast 10 było martwych, przez co stwarzały zagrożenie dla ludzi i mienia znajdujących się w ich zasięgu. Na pozostałych zostały przeprowadzone zabiegi polegające na usunięciu suchych konarów. Jak do tego doszło ?  Drzewa te były w perfidny sposób nawiercone i został wstrzyknięty środek chemiczny, po to by obumarły. Dochodzenie prowadziła Policja.  Jak dotąd winnych nie znaleziono. Drzewa należą do Wód Polskich i to one były odpowiedzialne za wycinkę. Panie Radny, tak to jest, jak nie mając wiedzy na dany temat  puszcza się niesprawdzone informacje w eter, po to by siać zamęt. Odbieram to, jako celowe działanie wprowadzenia opinii publicznej w błąd.  Od Pana, byłego zastępcy burmistrza oraz obecnego Radnego Powiatu Drawskiego oczekuje się rzetelnych informacji. Wstyd !!!

Samorządowcy dyskutują się na Facebooku od drzewa w Czaplinku

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej