Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ogród Książki. Kolejny projekt w Drawsku Pomorskim. Prawie 40 tys. pozyskanych środków od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Obraz Bequest z Pixabay Obraz Bequest z Pixabay

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim poinformował, że drawska biblioteka otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Ogród Książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji.”

Dofinansowanie w wysokości 39.180,00 złotych przyznano w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Jak informuje instytucja kultury planowane do realizacji w tym roku zadanie obejmuje przeprowadzenie przez bibliotekę interdyscyplinarnych projektów, które sprzyjać będą popularyzacji czytelnictwa, trwale podnosić kompetencje i rozbudzać potrzeby czytelnicze, a także aktywizować społeczność lokalną wokół biblioteki. Zaplanowano m.in. spotkania autorskie, piknik literacki, warsztaty, konkursy oraz animacje i akcje czytelnicze.

Jest to kolejny, już szósty projekt, który spotkał się z przychylna oceną Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wcześniej drawski ośrodek kultury oraz biblioteka pozyskały środki finansowe w ramach programów Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, Edukacja kulturalna (2 zadania), Partnerstwo dla książki oraz EtnoPolska 2021.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej