Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powstała grupa młodych muzealników w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI, Muzealnie zakręceni
Fot. Muzealnie zakręceni Fot. Muzealnie zakręceni

27 stycznia została zawiązana grupa historyczna ,,Muzealnie zakręceni'' składająca się z uczniów klas I i II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Czaplinku.

Opieką nad grupą podjęła się Małgorzata Lezler, nauczycielka historii we współpracy z Izbą Muzealną reprezentowaną przez Iwonę Furmańczyk.

Już w środę grupa młodych odkrywców odwiedziła poddasze szkoły podstawowej, gdzie mogli poznać historię odrestaurowanego zegara wieżowego. 

Postała grupa młodych muzealników w Czaplinku

Wiesław Giwojno, który jest współodpowiedzialny za odrestaurowany zegar przybliżył uczniom jego historię  i opowiedział o trudach jakie przeszedł ze swoimi dwoma kolegami w trakcie renowacji tego XIX wiecznego cudu techniki. 

Jak zapowiada grupa pierwsze spotkanie to dopiero początek przygody. Oprócz już realizowanego projektu „Zdalnie oraz namacalnie- wspólne tworzenie Mobilnej Izby Historycznej przy ZS w Czaplinku” w planach są następne działania

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej