Podczas wolnego gmina Drawsko Pomorskie remontowała placówki. Przeznaczyła ponad 1,3 mln. zł.

  • Napisane przez  UM
UM UM

Minione wakacje były dla placówek oświatowych okresem remontów i modernizacji. Prace inwestycyjne prowadzono we wszystkich placówkach oświatowych administrowanych przez gminę Drawsko Pomorskie.

Co i gdzie się zmieniło?

W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowano salę gimnastyczną w budynku A szkoły. Między. innymi odnowiono drewniany parkiet, wymalowano ściany i sufity, wymieniono oprawy oświetleniowe, oraz doprowadzono Internet do Sali. Wybudowano też nowe sanitariaty dla dziewcząt i chłopców w budynku B. Łączny koszt robót wyniósł 304 177,00 złotych.

W Szkole Podstawowej nr 2 przeprowadzono remont korytarza i dwóch klatek schodowych na pierwszym piętrze budynku. Głównie uzupełniono braki w tynkach, odmalowano ściany, sufity i grzejniki, wymieniono osłony grzejników, oprawy oświetleniowe i część skrzydeł drzwiowych a także fragment instalacji elektrycznej wraz z wkuciem w ścianę jej widocznych elementów. Zmodernizowano też oświetlenie w hali sportowej przy szkole. Prace wyniosły 180 333,13 złotych.

W Szkole Podstawowej w Ostrowicach zmodernizowano salę komputerową. Z ważniejszych prac które wykonano to: wymieniono posadzkę, pomalowano ściany i sufit, a także wymieniono grzejnik oraz instalację i oprawy oświetleniowe. Ponadto w szkole przebudowano także kotłownię węglową, na nową – olejową i wyremontowano jej pomieszczenie. Koszt prac zamknął się kwotą 282 754,24 złotych.

W Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim wyremontowano dwie klasy. Prace podobnie jak w Ostrowicach polegały głównie na wymianie posadzki, pomalowaniu ścian i sufitu oraz wymianie instalacji i opraw oświetleniowych. Natomiast w Szkole Podstawowej w Nętnie wymieniono podłogę w jednej z sal lekcyjnych. Łączny koszt tych dwóch remontów to 123 429,07 złotych.

W budynku przedszkola przy ulicy Chrobrego przebudowano korytarz wraz z salą dydaktyczną mieszczącą się na pierwszymi piętrze. Z pomieszczenia gospodarczego zrobiono szatnię, a część korytarza zaadaptowano na salę logopedyczną. Przebudowę przeszła także przedszkolna kotłownia. Remont obejmował wymianę trzech kotłów gazowych na niskotemperaturowe kondensacyjne kotły zasilane gazem oraz przebudowę instalacji technologicznych w kotłowni (wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej, grzewczej oraz automatyki). Natomiast w budynku przedszkola przy ulicy Westerplatte remont przeszła przedszkolna zmywalnia. Między innymi odnowiono ściany i sufit pomieszczenia, wymieniono podłogę, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i oprawy oświetleniowe. Zakupiono też nowe meble technologiczne do zmywalni. Koszt wszystkich wykonanych prac wraz z zakupem mebli to 469 203,98 złotych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej