Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Dziewczęta walczyły o Puchar Starosty Drawskiego

• Napisane przez  Grzegorz Socha

10 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wałeckiej 49 w Czaplinku odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – MOW – MOS o Puchar Starosty Drawskiego.
Celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej wśród wychowanek placówek opiekuńczo-wychowawczych, MOW oraz MOS, aktywny wypoczynek wychowanek – ukazywanie nieletnim możliwości alternatywnego spędzania czasu, kształtowanie prozdrowotnych nawyków nieletnich poprzez uczestnictwo w sporcie oraz wymiana doświadczeń kadry resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej.

W rywalizacji turniejowej udział wzięło siedem zespołów: MOW Czaplinek – gospodarz turnieju, MOW Szczecin, MOW Jastrowie, MOW Kruszwica, MOS Szczecin, MOS Biała, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Piła. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, rywalizacja o awans do gry
w półfinale była niezwykle zaciekła. Mecze fazy grupowej wyłoniły następujących półfinalistów. W pierwszym półfinale MOW Czaplinek zmierzył się z MOW Jastrowie. Gospodarz turnieju odniósł pewne zwycięstwo 2:0 (25:16, 25:14) i okazał się pierwszym finalistą turnieju. Druga para półfinałowa przedstawiała się następująco MOW Kruszwica vs MOW Szczecin. Ten pojedynek okazał się bardziej wyrównany, ostatecznie drugim finalistą została drużyna z Kruszwicy wygrywając w półfinale 2:1 (25:16, 16:25, 17:15).

W małym finale zagrała drużyna MOW Szczecin i MOW Jastrowie. Zwycięzcą tego pojedynku i zdobywcą brązowych medali została drużyna ze Szczecina. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy MOW w Kruszwicy a MOW w Czaplinku wywołał wiele emocji wśród zgromadzonych kibiców na trybunach. Tryumfatorem rozgrywek III Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – MOW – MOS o Puchar Starosty Drawskiego została drużyna gospodarzy turnieju MOW Czaplinek, która potwierdziła swoją supremację i po raz trzeci zwyciężyła w turnieju. Opiekunem drużyny była Pani Agnieszka Jureczko. Drugie miejsce zajęła drużyna MOW Kruszwica – opiekun Pan Michał Cieślak. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna MOW Szczecin – opiekun Pani Żaneta Wilimberg oraz Pan Robert Białkowski. Czwartą lokatę zdobyła drużyna MOW Jastrowie – opiekun Pan Marek Stangreciak oraz Pan Michał Bednarz. Szóstą pozycje zajęła drużyna MOS Szczecin – opiekun Pani Patrycja Dulny. Turniejową tabelę zamknęła drużyna POW Piła – opiekun Pan Zbigniew Zieliński.

Zwycięzcy trzeciego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Drawskiego zostali uhonorowani Pucharem, pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Upominki zostały wręczone przez Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – Panią Małgorzatę Jandę, Wiceburmistrza Czaplinka – Pana Zbigniewa Dudora oraz przez Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim – Panią Izabelę Krężołek. Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Kussowska reprezentująca drużynę MOW w Kruszwicy. Dyplomem oraz pucharem została także wyróżniona najmłodsza zawodniczka turnieju – Dominika Tadych, która występowała w zespole Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej z Piły.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Turnieju. Dziękujemy Przewodniczącemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku – Panu Wiesławowi Runowiczowi, dziękujemy również grupie ratowniczej Rescue Team, która sprawowała opiekę medyczną w trakcie trwania zawodów. Podziękowania składamy także arbitrom sportowych zmagań – Panu Kazimierzowi Solarkowi oraz Panu Wojciechowi Lewandowskiemu.

Największe podziękowania składamy Panu Stanisławowi Kuczyńskiemu – Staroście Powiatu Drawskiego, który dał nam zielone światło przy organizacji tego dużego przedsięwzięcia. Okazane wsparcie zaowocowało sportowym wydarzeniem, które pozostanie na długo w pamięci startujących zawodniczek
i zgromadzonych gości. Opiekunowie poszczególnych drużyn jednomyślnie stwierdzili, iż na pewno powrócą do nas za rok, aby wziąć udział w czwartym Turnieju o Puchar Starosty Drawskiego.

Wszystkie pojedynki dostarczyły zgromadzonym kibicom wiele emocji. Żywiołowy doping sprawiał, że dziewczęta zaciekle rywalizowały między sobą na parkiecie, walczyły o każdy mały punkt przybliżający do zwycięstwa  w danym meczu. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.