Advertisement
AMAZON

Złocieniecki Mural odsłonięty. Zobacz jak powstał

  • Napisane przez  DSI za Sebastian Kuropatnicki
Złocieniecki Mural odsłonięty. Zobacz jak powstał

10 października o godz. 16:00 Hejnałem Złocieńca w wykonaniu Złocienieckiej Orkiestry Dętej rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia muralu. Zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję wysłuchać dr arch. Radosława Barka, który szczegółowo omówił poszczególne elementy muralu, a Dominik Dziedzina opisał przebieg prac nad muralem – nie zawsze było kolorowo.
Następnie głos zabrał Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski podsumowując szereg działań, które związane były z powstaniem muralu oraz dziękując wszystkim zaangażowanym w jego powstanie. Następnym punktem było przecięcie wstęgi przed Muralem, którego dokonali burmistrz wraz z zastępcą, wykonawcy, oraz mieszkańcy Złocieńca, którzy pomagali malować mural. Kolejna część spotkania odbyła się w budynku Spichlerza.

Józef Szkandera przedstawił proces tworzenia Muralu. To nie tylko malowanie na ścianie, ale cały szereg działań między innymi warsztaty, spacery studyjne i wiele innych. Sporo emocji wzbudził film prezentujący tygodnie pracy nad muralem streszczone w kilku minutach (film prezentujemy poniżej). Jako ostatni wystąpił Andrzej Sobczyk przedstawiciel firmy, która opracowywała Program Rewitalizacji dla gminy Złocieniec, omawiając kolejne etapy jego powstawania. Na zakończenie uroczystości wykonawcy muralu otrzymali z rąk burmistrza okolicznościowe grawertony z podziękowaniem za dobrze wykonaną pracę.

Mural zrealizowany został w ramach Programu Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec, który to jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto