Aktywnie podczas polsko-niemieckiego spotkania młodzieży 2017 w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Kamila Marczewska-Cygan
Fot. Kamila Marczewska-Cygan Fot. Kamila Marczewska-Cygan

Tradycją w gminie Drawsko Pomorskie i gminie Schorfheide stały się coroczne spotkania młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Drawsku Pomorskim i brała w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim i Schule Finowfurt pod opieką nauczycieli: Igi Sadowskiej, Agnieszki Redmann-Konofał, Ole Lasner oraz Patricka Joseph.
Młodzież bardzo szybko wyzbyła się bariery językowej i porozumiała się między sobą. Pomocne były zaplanowane zajęcia oraz konkursy przygotowane przez nauczycieli.


W programie spotkania znalazła się wizyta w dzikiej zagrodzie żubrów połączona z grą terenową, wizyta w aquaparku czy rywalizacja w parku linowym. Największą popularnością cieszyły się zajęcia w Fundacji Nauka dla Środowiska, podczas których uczestnicy mieli możliwość poznania sposobu wykonywania odblaskowych nadruków na koszulkach. Każdy uczestnik zaprojektował i wykonał koszulkę dla siebie.
Spotkanie szybko dobiegło końca.

Aktywnie podczas Polsko-niemieckiego spotkania młodzieży 2017 w Drawsku Pomorskim

„Fundusz Małych Projektów Interreg V A Komunikacja-Integracja-Współpraca”
„Fonds für kleine Projekte Interreg V A Kommunikation-Integration-Zusammenarbeit”

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.
„Dieses Projekt wird durch die Europäische Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung unterstützt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern/ Brandenburg/Polen in der Euroregion Pomerania)“

Powrót na górę

Moje konto

Więcej