Intermarche Drawsko


Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk nagrodzeni w Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd

  • Napisane przez  Inf. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim
Nagrodzenni uczniowie wraz z opiekunką Joanną Mączkowską Nagrodzenni uczniowie wraz z opiekunką Joanną Mączkowską

Troje kaliskich licealistów, Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk, związanych z grupą teatralną „Klepsydra”, otrzymało nagrody na „XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych”, jaki odbył się 13. stycznia 2017 r. w Ińsku. 

Konkurs zgromadził kilkudziesięciu uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego. Soliści szkolni występowali w grupie czwartej – uczniów powyżej 16. lat. Adrian Kociuba za wykonaną koncertowo kolędę „Mario, czy już wiesz?” zdobył tytuł laureata Festiwalu. Natomiast Kamili Pomagalskiej oraz Julii Zinczuk jury przyznało wyróżnienia.

Jury oceniało nie tylko dobór repertuaru i poziom uczestników, ale także ich indywidualną interpretację, ponieważ prawdziwą sztuką jest nadanie przez wykonawców własnego, niepowtarzalnego brzmienia, tak doskonale wszystkim znanym utworom. 

- Myślę, iż Adrian, Kamila oraz Julia doskonale temu wyzwaniu sprostali, bo przecież  nie był to ich pierwszy występ. Ostatnio z sukcesem śpiewali na festiwalach w Szczecinie i w Krakowie – przypomina Joanna Mączkowska, opiekunka grupy teatralnej „Klepsydra”, polonista i reżyser teatralny.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto