Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W czaplineckim urzędzie będzie łatwiej niepełnosprawnym. Liczba usprawnień jest spora

  • Napisane przez  UM
W czaplineckim urzędzie będzie łatwiej niepełnosprawnym. Liczba usprawnień jest spora

Gmina Czaplinek zrealizowała projekt pn. „Poprawa dostępności Urzędu Miejskiego w Czaplinku dla osób ze szczególnymi potrzebami”, To zadanie w ramach programu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach projektu Urząd Miejski w Czaplinku został wyposażony w 2 pętle indukcyjne stanowiskowe, 1 pętlę indukcyjną przenośną, 20 ramek do podpisów, 4 lupy optyczne, 20 tabliczek z piktogramami, karty komunikacyjne do porozumiewania się z osobami głuchymi, 2 zestawy komputerowe z dwoma monitorami i kamerami przystosowane do usługi tłumacza języka migowego on-line, elektroniczną tablicę ogłoszeń, oraz wykonana została aplikacja wspomagająca nawigowanie w budynku oraz lokalizację i ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami (IRma – asystent nawigacji), wymieniono 20 klamek na klamki z odpowiednio długim uchwytem, wykonano BIP zgodny ze standardem WCAG 2.1, wykonano 20 tabliczek z oznaczeniami w formie piktogramów.

Celem przedsięwzięcia grantowego jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Gminę Czaplinek dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.

Koszt całkowity projektu wyniósł 94 000 zł i w 100% został sfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z dotacji celowej ze środków PFRON.

Do skorzystania z systemu „IRma – asystent nawigacji” potrzebny jest zwykły smartfon z systemem Android lub iOS i darmowa aplikacja, która dostępna jest w sklepie Google Play lub AppStore.

 

Aplikacja posiada możliwość dostosowania się do rodzaju niepełnosprawności, dzięki czemu jeszcze lepiej wspomaga swojego użytkownika.

Po wejściu do budynku korzystającego z systemu IRMA aplikacja zlokalizuje użytkownika i pozwoli na wybór dostępnych w instytucji usług lub miejsc, do których osoba korzystająca z usług instytucji może się udać.

Użytkownik aplikacji, po wyborze miejsca, otrzyma komunikaty głosowe gdzie ma się udać, a aplikacja lokalizując go w budynku będzie go prowadziła do wskazanego miejsca.

Użytkownik poprzez aplikację może też wezwać pomoc w przypadku nagłej potrzeby użytkownika lub zgłosić wystąpienie zagrożenia, np. pożar w budynku.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik może też zostać poinformowany o występującym zagrożeniu, a aplikacja wskaże użytkownikowi drogę ewakuacji z budynku. W przypadku problemów z ewakuacją poprzez aplikację można także poinformować administratora o tym fakcie i poprosić o wsparcie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej