Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Park Chopina do przebudowy za 5 mln, tajemnicza inwestycja w Gudowie. Na co zdecydowały się samorządy w powiecie drawskim z programu inwestycji strategicznych?

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do gmin i powiatów trafi łącznie 4,5 mld zł na realizację ponad 2000 inwestycji. Jakie to będą inwestycje w powiecie drawskim ?

W VI edycji programu, bezzwrotne dofinansowanie otrzyma łącznie 2035 inwestycji. Dzięki środkom z tej edycji powstanie ponad np. 1000 dróg, 260 boisk i obiektów sportowych, 220 żłobków  i przedszkoli  czy 350 szkół.

Na co zdecydowały się samorządy w powiecie drawskim

Gmina Czaplinek za pozyskane środki podejmie się przebudowy i budowy sieci wodno-kanalizacyjnych na terenie Czaplinka. Kwota dofinansowania 2 000 000 zł.

Natomiast gmina Drawsko Pomorskie rozpocznie przebudowę parku miejskiego im. Fryderyka Chopina w Drawsku Pomorskim za kwotę dofinansowania 5 000 000 zł.

Gmina Kalisz Pomorski rozpocznie budowę świetlicy wiejskiej w Suchowie wraz z modernizacją drogi za kwotę  dofinansowania 2 466 037,70 zł.

Gmina Wierzchowo chce realizować przebudowę i modernizację dróg w Gminie Wierzchowo. Tu otrzyma kwotę dofinansowania  2 107 000,00

Gmina Złocieniec wykona remont świetlicy wiejskiej w Darskowie za kwotę dotacji 1 600 773,36 zł

Natomiast Powiat Drawski ma najbardziej tajemniczy z nazwy projekt. To modernizacja budynku w Gudowie z przeznaczeniem na Centrum Wsi Pojezierza Drawskiego za kwotę dofinansowania 1 960 000. Możemy się domyślać, że chodzi o miejsce w którym powstaje Muzeum PGR.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej