Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tu Ukraińcy mogą uczyć się polskiego. Warto przekazać im tę informację

  • Napisane przez  DSI
Nowe laptopy w bibliotece Nowe laptopy w bibliotece

W Drawskiej Bibliotece realizowany jest program pn. Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni". Ma on m. in. pomóc uczniom i uczennicom z Ukrainy w nauce polskiego programu nauczania.

Dzięki uruchomionemu tam Cyfrowemu Centrum Edukacji, młodzież i dorośli otrzymuje niezbędne narzędzia do nauki, a nauczyciel/opiekun mówiący po ukraińsku pomaga w codziennej nauce.

Drawska biblioteka została wyposażona w niezbędne materiały edukacyjne, takie jak laptopy, tablety, słuchawki, pomoce dydaktyczne i podręczniki, aby uczniowie mogli uczyć się skutecznie i w przyjaznej atmosferze. Dodatkowo, oferują zajęcia z nauki języka polskiego jako języka obcego, które są dostępne również dla dorosłych.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu przez trzy godziny w czwartki i piątki, od godziny 13-tej do 16-tej. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z nimi telefonicznie pod numerem 94 363 22 57 lub osobiście w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim.

Nasza biblioteka  została wyposażona w potrzebny sprzęt i materiały edukacyjne (laptopy, tablety, słuchawki, pomoce dydaktyczne, podręczniki), a do pomocy dzieciom zatrudniony jest nauczyciel/opiekun mówiący po ukraińsku. Program "Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Save the Children International – informuje Jolanta Pluto Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej