Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tę flagę znaleziono w ruinach Warszawy w 1945 roku. Wczoraj pokazano ją na placu Konstytucji i opisano jej niezwykłą historię

  • Napisane przez  DSI za Tomasz Choroba
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Ciekawą historię zaprezentował dział regionalny drawskiej biblioteki podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który odbył się na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Na placu zaprezentowana została niezwykła polska flaga, która trafiła do specjalnej gabloty i można ją było oglądać przed i po uroczystości.

Pochodząca z Kresów Wschodnich rodzina Renaty Konon podczas przesiedleńczej wędrówki ze wschodu na zachód w 1945 roku przez pewien czas przebywała w zniszczonej przez wojnę Warszawie.

Ze stolicy przywiozła na Pomorze znalezioną w ruinach polską flagę, która pozostała w posiadaniu osiadłej w Dalewie rodziny przez kolejne dekady.

Flaga została podarowana przez Renatę Konon w 2017 roku Wiesławowi Piotrowskiemu. Na co dzień stanowi część ekspozycji znajdującej się w Dziale Regionalnym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.

Tę flagę znaleziono w ruinach Warszawy w 1945 roku. Wczoraj pokazano ją na placu Konstytucji i opisano jej niezwykłą historię

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej