Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zatarg drahimski w tym roku. Ciekawe wydarzenie już w czerwcu

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W dniach 10, 11 czerwca w parku Chopina w Drawsku Pomorskim Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przygotowuje inscenizację upamiętniająca ciekawe wydarzenie historyczne. Mowa o zatargu drahimskim.

Zatarg Drahimski miał miejsce w czerwcu 1422 roku. Drawscy mieszczanie i najemnicy wynajęci przez nich zdobyli zamek w Starym Drawsku. Udało się im utrzymać go przez cały rok. Co się wtedy działo będzie można właśnie się dowiedzieć właśnie podczas wydarzenia.

Inscenizacja historyczna przygotowywana jest w 600. rocznicę buntu mieszczan drawskich przeciwko zwierzchnictwu krzyżackiemu.

W programie wydarzenia pojawi się fragment obozowiska, murów warownych, wystawa historyczna, pokazy i warsztaty rzemiosła oraz turnieje sprawnościowe. Będzie też wypożyczalnia strojów z epoki i zabawy plebejskie. Najważniejszym elementem wydarzenia będzie oczywiście inscenizacja fragmentu bitwy „Zatarg drahimski”.

W przygotowaniach wydarzenia udział wziąć będą mogli także mieszkańcy.

Na realizację zadania Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim otrzymał dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej