Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Woda 2 stopnie a oni w wodzie. Drawskie Spotkania Morsów – relacja

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Morsy m.in. z Postomina, Stargardu, Węgorzyna, Łobza, Szczecinka, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca i wielu innych postanowiło w niedzielę, 6 lutego przybyć do Drawska Pomorskiego na Drawskie Spotkania Morsów. Impreza odbyła się już 11 raz.

Drawski Klub Morsów Orka podjął decyzję , że 11. edycja  będzie jednodniowa. Tradycją było to, że morsy w Drawsku Pomorskim bawiły się przez dwa dni. Jednak z uwagi na pandemię w tej edycji zmieniono koncepcję.

Morsów nie zabrakło

Mimo jednodniowej imprezy nad jezioro Okra przybyło 170 morsów. Z tego 100 osób weszło do zimnej wody. Tego dnia jej temperatura wynosiła 2 stopnie a powietrza niewiele więcej – 3 stopnie Celsjusza. Do tego było bardzo wietrznie.

Nie było również parady przez miasto, a morsy spotkały się bezpośrednio nad jeziorem. Tam był punkt rejestracyjny wspierany przez pracowników promocji Urzędu Miejskiego i wielkie ognisko.

Po intensywnej rozgrzewce przy dobrej muzyce poprowadzonej przez Kasię Hejłasz wielbiciele zimnych kąpieli weszli do wody. Wytrzymali w niej kilkanaście minut tańcząc i śpiewając. Później były rozmowy, grzanie się przy ognisku, ciepłe posiłki, słodkości i coś na rozgrzanie.

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej