Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

RDLP w Szczecinku dokłada do budowy dróg w Czaplinku i Drawsku.

  • Napisane przez  Mat. pras
Fot. DSI Fot. DSI

W 2021 roku RDLP w Szczecinku przekazała znaczące środki na modernizację publicznych dróg samorządowych, głównie powiatowych i gminnych w obrębie w którym administruje.

Zielone światło dla tego typu działań dało Zarządzenie DGLP już 2008 r. Od tego czasu leśnicy prowadzą działania wspólnie z samorządami na rzecz przedsięwzięć drogowych związanych z gospodarką leśną.

Na podstawie decyzji dyrektora RDLP w Szczecinku dofinansowanie otrzymało wiele gmin i powiatów z terenu szczecineckiej dyrekcji. Dofinansowanie dotyczy budowy, przebudowy lub remontu drogowej infrastruktury technicznej w ramach wsparcia administracji publicznej.

Wśród rozpoczętych w tym roku inwestycji jest m.in. droga powiatowa przy ulicy Kamiennej w Czaplinku a także droga na odcinku Drawsko Pomorskie - Gudowo. Obie inwestycje RDLP w Szczecinku wsparło kwotą ponad 1 mln zł, czego wyrazem było przekazanie symbolicznych czeków przez dyrektora RDLP w Szczecinku Łukasza Maciejunas na ręce starosty drawskiego Stanisława Cybuli.  

"Lasy Państwowe wspierają starostwa i gminy w inwestycjach drogowych. Przekazanie czeków to symbol dobrej współpracy miedzy RDLP w Szczecinku, Starostwem Powiatowym w Drawsku i Nadleśnictwem Czaplinek" – komentuje sytuację Łukasz Maciejunas.

"Dziękujemy w imieniu mieszkańców Powiatu Drawskiego i Gminy Czaplinek. Dziękuję za współpracę. Mamy nadzieję, że wykonawca wywiąże się w czasie z pracami i będziemy się cieszyć tą drogą jeszcze przed nadchodzącymi świętami" – dodaje Stanisław Cybula.

Wspieranie lokalnych społeczności i wspomaganie rozwoju infrastruktury drogowej wpisuje się w strategię działań Lasów Państwowych, które oprócz prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej angażują się w szersze działania. Budowa nowych dróg, lub modernizacja już istniejących przyczynia się do rozwoju terenów niezurbanizowanych, w otoczeniu których Lasy Państwowe gospodarują.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej