Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Lekcje edukacji regionalnej w praktyce

  • Napisane przez  ZS
Lekcje edukacji regionalnej w praktyce

W ramach zajęć edukacji regionalnej we wtorkowy ranek 21 września 2021 r. uczniowie trzech pierwszych klas licealnych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim pomagali służbom komunalnym z Kalisza Pomorskiego w porządkowaniu starego cmentarza.

Z dużym zaangażowaniem uczniowie klasy wojskowej, policyjnej i dwujęzycznej zbierali stare znicze, usuwali śmieci i przenosili obcięte wcześniej gałęzie drzew i krzewów. To ważny krok, by przywrócić pamięć o miejscu spoczynku dawnych mieszkańców Kalisza Pomorskiego  i dawnego Callies.

Lekcje edukacji regionalnej w praktyce, to zapewne nie ostatnie tego typu działanie na terenie miasta i regionu. Uczniom towarzyszył nauczyciel geografii i edukacji regionalnej Paweł Łuczko.

Dziękujemy burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi i służbom komunalnym za współpracę i umożliwienie młodzieży udziału w porządkowaniu cmentarza.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej