Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Modernizacja mostu na rzece Korytnicy wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. To dlatego, że most nie jest zwyczajny

  • Napisane przez  DSI
Fot. Szymon Wojtyszyn Fot. Szymon Wojtyszyn

W Korytnicy w Nadleśnictwie Kalisz Pomorski we wrześniu 2020 roku został oddany do użytku most na Korytnicy. Został on wybudowany w nowym systemie. Za tę budowlę Nadleśnictwo Kalisz Pomorski właśnie zostało nagrodzone.

Nowa przeprawa zastąpiła starą, zniszczoną i służył do wywozu drewna, ochrony przeciwpożarowej, dojazdu do domów mieszkańców okolicznych wsi, skrócenia czasu dojazdu służbom ratunkowym.

Dzięki swojemu położeniu na rzece Korytnicy most, połączył dwa powiaty - drawski i wałecki, dwie gminy Kalisz Pomorski i Tuczno oraz dwa leśnictwa - Wieniec i Studnicę.

Most wybudowany został w nowoczesnej, ekonomicznej technologii z blachy falistej, współpracującej z gruntem zasypowym.

Modernizacja mostu na rzece Korytnicy wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. To dlatego, że most nie jest zwyczajny

Ciekawostką jest to, że to jedyna przeprawa mostowa pomiędzy Drawnem, a Mirosławcem, po której mogą się poruszać pojazdy wysokotonażowe. Obok mostu przygotowany został punkt czerpania wody oraz plac manewrowy dla samochodów straży pożarnej.

Teraz modernizacja mostu na rzece Korytnicy otrzymała wyróżnienie w kategorii drogi i obiekty mostowe  w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Mamy zaszczyt poinformować, że modernizacja mostu na rzece Korytnicy otrzymała wyróżnienie w kategorii drogi i obiekty mostowe w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Konkurencja była bardzo silna, tym bardziej wybór konkursowego jury był dla nas ogromnym zaszczytem – informuje Nadleśnictwo Kalisz Pomorski.

Nagrodę odebrali: Zastępca Nadleśniczego Roman Wojtowicz oraz Sekretarz Nadleśnictwa Hubert Kapuściński.

Obok wyróżnienia, Nadleśnictwo Kalisz Pomorski otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Wyjątkowość mostu polegała również na wykorzystanych materiałach konstrukcyjnych. Ten element także został doceniony przez Komisję Konkursową, którą nagrodziła firmę realizująca inwestycje.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej